Стрічка новин
30 квітня в залі засідань Лебединської міської ради відбулася 10-а сесія міської ради восьмого скликання.: Розпочалася вона Державним Гімном України і Гімном Лебедина. Але під час узгодження порядку денного патріотична атмосфера в залі дещо пішла Друзі, щиро вітаю з Великоднем!: Нехай це Величне Свято наповнить наші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Молодi були ми: Випускники Лебединського медичного училища імені професора М.І. Сітенка працюють у різних куточках України і далеко 102: що трапилось? з 20 по 26 грудня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 94 заяви та Ветеран гема і сьогодні в строю: У ці красиві, погожі серпневі дні святкує своє 85-річчя Леонід Гема із села Ворожба Лебединського району. Шановні жителі Сумського району!: Щиросердно вітаю вас із найсвітлішим святом усіх християн – Великоднем! Це величне свято спонукає кожного з нас ще раз замислитися над На Сумщині знайшли тіло невідомого чоловіка: просять допомогти встановити особу: 21 листопада на території с. Доценківка Лебединського району виявили тіло невідомого чоловіка. Прикмети: вік близько 40-45 років, зріст 185 см, худорлявої «Дякуємо, що пам’ятаєте»: Такі перші слова у телефонній розмові сказала на адресу нашої редакції донька льотчика, підполковника Бориса Васильовича Ушакова. Розповідь про цю До уваги громадських об’єднань осіб з інвалідністю: Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 р. № 166 «Деякі питання надання фінансової 102: що трапилось? з 26 по 30 квітня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 69 заяв та повідомлень

Утримання домашніх тварин в Україні – розповсюджена практика. Проте чимало українців, приймаючи рішення придбати або взяти домашнього улюбленця, не усвідомлюють всієї відповідальності, потреб в утриманні та піклуванні за його життя.

Дуже часто трапляються історії бездушного, жорстокого поводження з домашніми улюбленцями, а ще частіше такі ситуації відбуваються з тваринами, що живуть на наших вулицях.

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу». Він набув чинності 8 серпня 2021 року. Цим законом вноситься низка змін в українське законодавство щодо захисту тварин.

Зокрема, законом забороняється:

– бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин; дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії; завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення; дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану; умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння; жебракувати з тваринами;

– залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +200С та менше +50С;

– замуровувати тварин у підвальних приміщеннях;

– залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;

– залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +200С або менше 00С;

– залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.

Закон почне діяти у листопаді 2021 року. Під забороною опиняться і фотопослуги та жеребкування з тваринами, використання тварин у рекламі розваг чи закладів харчування, утримування хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах та багато інших, нині популярних, способів використання тварин.

Крім цього, законом внесені зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років  або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

У випадку, коли ці дії кривдник вчинить у присутності малолітньої чи неповнолітньої особи – отримає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією тварини.

Позбавленням волі від 5 до 8 років з конфіскацією тварини караються дії, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно чи групою осіб.

Статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами також передбачена адміністративна відповідальність.

Зокрема, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі і безпритульними, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн. з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Отож, ухвалення закону, що регулює правила поводження з тваринами та умови їх утримання, спонукатиме українців відповідально ставитись як до домашніх улюбленців, так і до безпритульних тварин. В іншому випадку кривдника чекатиме адміністративна чи  кримінальна відповідальність.

Куди звернутись особі, яка стала свідком жорстокого поводження з тваринами?

У разі, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами необхідно:

звернутися до поліції за номером 102;

– зафіксувати факт жорстокого поводження з твариною (фото, відео);

– по можливості зупинити порушника;

– надати допомогу тварині;

– звернутися за допомогою до зоозахисників.

Особа, яка звернулася до поліції із заявою, має статус заявника. Права заявника перераховані в статті 60 Кримінально-процесуального кодексу.

Лебединське бюро правової допомоги

м. Лебедин, пл. Соборна, 29.

Тел. (05445) 2-14-12.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар