Стрічка новин
Ціни на ринку на 1 вересня 2021 року: М’ясо (1кг) – 120-160 грн. Сало (1кг) – 40-120 грн. Збережемо ліси разом!: Величезної шкоди лісовому господарству завдають лісові пожежі. Ліси, що створювалися десятки років, знищуються впродовж лічених хвилин. На 15% збільшилась кількість онлайн платежів за доставку газу на Сумщині: Від початку карантину зберігається тенденція збільшення розрахунків за доставку газу онлайн. Проте протягом березня-квітня АТ «Сумигаз» отримало від банків Майстерня свята LeKost - свято повинно бути казковим!: Майстерня свята LeKost EVENT представляє компанію казкових друзів: допитливого міньйона Кевіна, бешкетника домового Бубу, мегапозитивного Губку Боба Дякуємо вам, благодійники!: Лебединська ПО УТОГ висловлює щиру подяку керів­нику ТОВ «Крук»  Валерію Чалому, ЧП «Маковичок» Юрію Дубровіну, ке­рів­никам підпри­є­мства «Лебединські ковба­си» Олекса­ндру Доля визначає людині стежину: Так складається в житті, що доля визначає людині стежину в різні куточки і своєї країни, й інших країн світу. Так Звернення депутатів Лебединської районної ради до Президента України: Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради щодо утворення та ліквідації районів. ...І гірко плаче горобина: Ви любите милуватися золотавою осінню? Звісно, переважна більшість громадян скаже: «Так!» Ще б пак! Ось береза майорить жовтим листям, клен Дорогі лебединці!: Сердечно вітаю вас з чудовим прийдешнім світлим Днем Христового Воскресіння! Бажаю Вам Божої благодаті, добробуту, злагоди, душевної величі та мирного Ціни на ринку на 19 сiчня 2021 року: М’ясо (1кг) – 120-140 грн. Сало (1кг) – 50-120 грн.

-Бабусю, ти казала, що зараз піст, а скільки всього смачного наготувала! - 10-річна онучка Віри Герасимівни, теж Вірочка, й справді не зрозуміла, чому бабуся порушила свої завжди суворі закони: піст – це випробування для віруючої людини, яке порушувати не можна.

– У нас сьогодні гості будуть, – обійняла дівчинку Віра Гера­си­мівна. – Моя сестра з Харкова приїжджає, яка теж є твоєю бабусею. Вона дуже рідко в нас буває, тому треба чимось смачненьким пригостити. Покаюся перед Господом. Він простить. Головне – людину не образити, не обманути, а жити в любові з усіма.

- Давай, Вірочко, стіл накривати. Бабуся Катя ось-ось надійде. Я й сусідку Тамару Пет­рівну покличу, бо вона з бабусиною донечкою, коли ще жили тут, в одному класі навчалася.

Зустріч була радісною. Вірочка побігла відразу розглядати гос­тинці, де було те, чого вона вже цілий рік просила у батьків – картина, яку можна буде самій розмальовувати фарбами.

А дорослі, поговоривши про неблизьку дорогу, якої бабуся Катя, як виявилось, дуже боїть­ся, поспішили до столу.

– В Харкові останнім часом стільки аварій з транспортом! Та ви й самі бачите по телевізору – одна страшніша за іншу. Не лякають водіїв ні великі штрафи, ні тюремні строки.

Вірочка подякувала за гостинці і поспішила додому, щоб взятися за пензлик з фарбами. Подружка раніше дозволяла їй трішки «помалювати».

А що дорослі? Їм аби поговорити про своє, наболіле. Піст, звичайно, порушили. Не кожен день така смакота випадає: і холодець, і пиріжки, і риба запечена.

Ось тут і до президентської тисячі перейшли. Чому він сам, власноручно з екрана телевізорів пообіцяв людям, що всі вакциновані отримають тисячу гривень?! Люди вже відразу стали прикидати, на що вкрай необхідно буде її витратити, аж тут, виявилося, «осєчка». На руки ці гроші ніхто не отримає, ні в аптеку, ні на базар з нею не піде, а тільки в кіно, театр, фітнес – і не з тисячею, а зі смартфоном, де будуть якісь позначки. А це ще й термін визначили – лише на 4 місяці.

– Знову обдурили пенсіонерів, – зітхнула Віра Герасимівна, поглянувши на свій кнопочний телефон. – Грошей не вистачає на продукти, а Президент каже – ходіть на концерти, подорожуйте…

– Так ви знаєте, що шахраї й тут не прогавлять свого, – озвалась Катерина Герасимівна. – Вони почали дзвонити людям на телефони, і, назвавшись працівниками банку, пропонують їм до виплати цю ж тисячу взамін на номер банківської картки, інші дані клієнта. Може, до Лебедина ще це й не дійшло, а по великих містах ця афера вже розпочалася.

– А які у вас ціни на сало? У нас у Харкові за хороше сало просять 140-150 гривень за кілограм, м’ясо навіть дешевше. Хочу запитати в Лебедині. Мені розповідали на ринку, що дуже зменшилося свинопоголів’я. Люди, якщо й тримають свиней на продаж, то тільки м’ясні породи – їх виростити швидше, бо корми дуже дорогі.

– Що ви про сало говорите, як нам уже й огірки з Росії везуть на продаж, яйця – з Білорусі. Оце дожились українці! – захитала головою сусідка Тамара. – Згадайте, які у радянські часи гори буряків, моркви, картоплі лежали на ринку! І копійки коштували. В кожному колгоспі була городня бригада – всім овочів вистачало. А зараз? Поглянеш на полі – соняшники, соя й кукурудза.

Жінки поклопоталися також одна одній про почуте, як людям не тільки добавляють субсидії, а ще й знімають. Так, на Тростянеччині на жінку подали до суду, щоб зняти з неї виплаченої житлової субсидії в сумі більше 12 тисяч гривень. За що, запитаєте ви? За те, що в декларації не вказала, що є власницею легкового причепа.

Та хіба причеп – це транспортний засіб? Що ж вирішив суд? Захистив жінку, яка не зобов’язана повертати державі надану їй соціальну допомогу. Але ж подібні випадки можуть трап­лятися й з ін­шими людьми.

Віра Гераси­мів­на пожалілася сестрі про такий прикрий випадок. Попросила вона днями онуку купити їй в аптеці анальгін, бо раптом дуже заболів зуб, а дівчинці ліки не відпустили.

– Такий закон, сестричко, у Раді прийняли. До 14 років дітям відпускати ліки заборонено. Інакше – штраф. Що треба, я тобі завтра куплю.

Господарка знову запросила гостей до столу. І під’їсти, й нерви вгамувати. Пиріжки ще не встигли схолонути.

А сусідка Тамара розповіла жарт, наближений до життя, щоб відволіктися від проблем.

Розмовляють двоє приятелів:

– Уявляєш, я закохався! Їй 25, а мені 65, але ж я, ти знаєш, дуже багатий! Як ти думаєш, мої шанси збільшаться, якщо скажу їй, що мені 55?

–Твої шанси збільшаться, якщо ти скажеш, що тобі 75!

Додати коментар