Стрічка новин
Місяць тому у Телеграм запрацював бот "Дитина не сама": "Дитина не сама" - проект створений за ініціативи Радниці – уповноваженої Президента України з прав дитини, який впроваджується Офісом Президента Звернення депутатів Лебединської районної ради до Президента України: Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради щодо утворення та ліквідації районів. Зима прийшла – свята привела!: Саме ця чарівна магія новорічних свят у колективі представництва громадської організації «Спортивний клуб людей інвалідів «Фенікс» на Лебединщині ой, як Піст довелося порушити: -Бабусю, ти казала, що зараз піст, а скільки всього смачного наготувала! - 10-річна онучка Віри Герасимівни, теж Вірочка, й справді Михайло ЮХТА: «Зорепадом летять роки»: Інтернет-міст із нашим земляком, Заслуженим журналістом України, письменником, поетом Михайлом ЮХТОЮ. Народився у Пристайловому. Дитинство пройшло на берегах річки Псел серед Спільна акція тижневика «Будьмо разом» та підприємств, організацій Сумщини: Незабаром ми відзначатимемо тридцяту річницю Незалежності України. Подія, яка стала епохальною для всіх громадян країни, внесла серйозні корективи в подальший Уривки Лебединських розмов: Розмовляють дві жіночки: – Оце у нас у селі було храмове свято. Поз’їжджалися родичі до людей, а з ними діти. Бігають Шановні ліквідатори наслідків аварії на чорнобильській АЕС!: 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Як шануємо Шевченка: Нині стало престижно випрацьовувати турис­тич­но-­кра­єзнавчі маршрути як для вітчизняних, так і зарубіжних гостей. Посилаю­чись на слова міністра охорони здоров’я п.Ляшка, Військові РФ кинули гранату в мирних жителів Тростянця – двоє чоловіків загинули: 18 березня російські військовослужбовці на одній із вулиць Тростянця кинули гранату в людей. Унаслідок вибуху загинули двоє чоловіків. Повідомляє Суспільне

Сьогодні наша розмова з керівником КП «Лебединська ЖЕК» Іваном Солов’єм про те, як колектив розпочав 2022 рік, які має проблеми і плани на майбутнє.

– Іване Михайловичу, скільки років Ви працюєте на цій посаді? До цього мали досвід керівника?

– На посаді начальника КП «Лебединська ЖЕК» я працюю з 1 квітня 2019 року, тобто вже майже 3 роки. До цього був директором приватного виробничого підприємства, а також обіймав одну з керівних посад у ТОВ «Еко-Енергія» (колишній Будильський спиртозавод).

– Розкажіть, хоча б коротко, яка зараз економічна ситуація в колективі, що змушує збільшувати розцінки на ваші послуги?

– Економічна ситуація на підприємстві така ж, як і загалом у державі. Ні для кого не секрет і не новина, що за 2021 рік різко збільшились розцінки на енергоносії, що в свою чергу спричинило ріст цін на будівельні матеріали. Так, зокрема, вартість водопровідних і каналізаційних труб збільшилась на 50%, а вартість оцинкованого заліза, яким ми оббиваємо вхідні двері в багато­квартирних будинках, зросла аж у 2 рази. І як би це не дратувало мешканців, але й законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати також зріс на 37,6% – із 4723 грн. станом на 01.01.2020 року до 6500 грн. станом на 01.01.2022 року. І кожне підприємство має його дотримуватись, це не моя забаганка як керівника підприємства, хоча нам постійно нагадують про розмір пенсій, які, на жаль, збільшуються не так, як хотілось би. Всі ці чинники і змушують нас переглянути розцінки.

– Як часто змінювався діючий тариф за цей період?

– За результатами проведеного Лебединською міською радою конкурсу, згідно рішення виконавчого комітету № 27 від 03.02.2020 року КП «Лебединська ЖЕК» призначено управителем багатоквартирних будинків. Ціна управління в підписаних договорах була визначена на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції, яка розраховувалась, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати та рівня цін на матеріали і енергоносії, що склались станом на 01.01.2020 року. Починаючи з лютого 2020 року й по сьогоднішній день, ціна послуги не переглядалась.

– Іване Михайловичу, яка робота по проведенню загальних зборів із мешканцями багатоквартирних будинків по обранню уповноважених осіб вже виконана? Відчуваєте їх своїми помічниками?

– Протягом травня-липня 2019 року я особисто із спеціалістами підприємства провели збори по всіх багатоквартирних будинках, на яких пояснювали зміни, що відбулися в чинному законодавстві стосовно управління багатоквартирними будинками, та розповідали про необхідність обрання уповноваженої особи в будинку. На жаль, незважаючи на те, що пройшло вже майже три роки, із усіх 65 багатоквартирних будинків, які обслуговуємо,  вибрали уповноважених осіб лише в 24. Звісно, в тих будинках, де такі уповноважені особи вибрані, працювати значно легше, є розуміння, чого люди хочуть для свого будинку, що потрібно зробити в першу чергу, а що, за браком коштів, можна відкласти на потім. Зокрема, хочу відмітити уповноважених осіб багатоквартирних будинків по вул.Першогвардійська, 38б, вул. Кутузова,17, вул.Тараса Шевченка, 63а, вул.Лісова, 49, які працюють на благо свого будинку і є помічниками нам, комунальникам.

– Мешканці будинків вдячні за роботу, яку виконуєте?

– Люди різні і по-різному ставляться до нашої роботи. Звісно, є вдячні, дякують нашим працівникам особисто, телефонують до адміністрації і навіть пишуть подяки в місцевих газетах. А є й такі, які на всі доводи мають лише одну відповідь, що ЖЕК нічого не робить.

– Чи велика заборгованість населення за надані послуги? Які заходи вживаєте по її зменшенню?

– Станом на 01.01.2022 року заборгованість населення за надані послуги складає 958,7 тис. грн. Ми постійно ведемо претензійно-судову роботу з боржниками, пояснюємо людям, що, крім основного боргу за отримані послуги, вони будуть змушені відшкодувати й понесені нами судові витрати у вигляді судового збору, який у 2021 році складав 227 грн., а також витрати за правничу допомогу. Так, протягом 2021 року було подано 26 позовів про видачу судових наказів на стягнення заборгованості на загальну суму 47,1 тис. грн., фактично стягнуто 38,4 тис. грн. У грудні 2021 року був укладений договір доручення з ТОВ «Юридичний фінансовий центр» про стимулювання населення щодо сплати заборгованості за спожиті послуги, в рамках якого був переданий в обробку 91 особовий рахунок на загальну суму 455,8 тис. грн. Протягом грудня за результатами проведеної претензійної роботи було погашено 47,1 тис. грн. боргу.

– Якою є небезпека в обслуговуванні і поточному ремонті житлового фонду міста при браку коштів?

– Потрібно розуміти, що послуга з управління надається в межах затвердженого кошторису на кожен конкретний будинок, і кожен будинок може розраховувати на фактично сплачені ним кошти. Незважаючи на твердження, яке є у деяких мешканців, про фінансування ЖЕКу з місцевого бюджету, це не так. Підприємство апелює тільки тими коштами, які сплачують співвласники в рамках договору управління. Звісно, якщо коштів не вистачить, то про який поточний ремонт може йти мова?

– Дякуємо, Іване Михайловичу, за надані відповіді. Бажаємо, щоб 2022-й рік був для колективу успішним, а для цього потрібні, звичайно, взаєморозумінняПідписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар