Стрічка новин
Так і живемо: Стрімко летить час. Здається, зовсім недавно ми вітали одне одного із Новорічними святами, а вже завершується травневе буйноцвіття, щедро скраплене Він просто людяний: На жаль, настав той час, коли все частіше в душі поселяється зневіра в людях, коли вражають їхні черствість, грубість, байдужість. Земельні спори. Як їх вирішити?: Куди звернутись, процедура розгляду, закони, якими слід керуватися у їх вирішенні, судовий порядок вирішення спору, вартість судового збору. Бережіть себе і передавайте показання лічильників газу онлайн: Ті, хто тимчасово залишив своє помешкання та не використовував  природній газ, має продублювати  раніше передані показання - повідомляє АТ Сумигаз. Якщо Відкриття центру професійної кар’єри: Ця знакова подія відбулася днями в ДПТНЗ «Лебединське ВПУ лісового господарства» завдяки тісній співпраці училища із роботодавцями та Лебединською міськрайонною Зимовий гриб – це реальність: Активно вирощувати і збирати зимовий гриб у нас розпочали лише 10-15 років тому. А особливою популярністю він користується в Азіатських Нові види шахрайств через коронавірус: Зловмисники вигадали кілька схем обману: замовлення через Інтернет ліків від хвороби або супутніх медичних товарів, «волонтерська допомога» у доставці Понад 57 тисяч клієнтів «Сумигаз» жодного разу не сплатили за доставку газу: Власники більше 57 тис газифікованих домо­во­лодінь Сумщини ще жодного разу не сплачували за розподіл газу. Нагадуємо, з 1 січня 2020 Графік прийому громадян керівництвом Лебединського відділення поліції : Графік прийому громадян керівництвом Лебединського відділення поліції Сумського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області Збережемо ліс від вогню: Нам пощастило народитися й жити серед  дивовижної природи. Серед  лісів із чистим та цілющим повітрям, серед різнотрав’я лугів, загадкових галявин.

Сумським районним управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області в період з 01.02.2022 по 11.02.2022 здійснено заходи державного нагляду (контролю) з додержанням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на 2-х об'єктах закладів освіти на території Лебединської міської територіальної громади, які підпорядковані Міністерству освіти і науки України, з них:

-    вищих навчальних закладів – 2-х об’єктів.

В процесі проведення перевірок особлива увага була звернута на справність систем протипожежного захисту, внутрішнього водопостачання, наявність первинних засобів пожежогасіння та їх стан, а також на стан електромереж та електроживлення, зовнішнього водопостачання, відповідність шляхів евакуації.

За результатами проведених перевірок зазначених об’єктів встановлено, що керівниками зазначених об’єктів проводиться певна робота направлена на посилення рівня протипожежного захисту з урахуванням вимог відповідних законодавчих актів держави, а також вживаються організаційні та практичні заходи щодо недопущення виникнення пожеж. Наказами керівників призначені відповідальні особи з питань організації та контролю за станом пожежної безпеки. На об’єктах розроблені та затверджені інструкції про заходи пожежної безпеки, застосування побутових нагрівальних приладів, порядок відключення від мережі електрообладнання у разі пожежі, виділяються кошти для придбання первинних засобів протипожежного захисту, розробки проектної документації та монтажу систем протипожежного захисту.

Поряд з позитивними формами роботи у 2-х навчальних закладах було виявлено 76 порушень загалом, які не виконуються систематично з року в рік. Найбільш характерними порушеннями протипожежного стану об'єктів, які не виконуються протягом тривалого часу, залишаються:

  • відсутність систем протипожежного захисту відповідно до         ДБН В.2.5-56:2014 на 2 об’єктах;
  • стан утримання шляхів евакуації не відповідає вимогам нормативних актів з пожежної безпеки на 2 об’єктах;
  • не в повному обсязі забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності на 2 об’єктах;
  • не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням 1 об’єкт;
  • не забезпечені внутрішнім протипожежним водопостачанням 2 об’єкти та на 2-х об’єктах необхідно провести ремонт;
  • необхідно замінити та привести у відповідність електрообладнання на 2 об’єктах.

В результаті перевірок було встановлено, що під час проведення реконструкції або капітального ремонту об'єктів, не враховуються вимоги нормативно-правових документів з питань пожежної безпеки, що призводить до збільшення порушень.

Також були встановлені випадки не проведення вогнезахисної обробки дерев'яних елементів горищних покриттів будівель, яка забезпечує І групу вогнезахисної ефективності та допущення  облицювання стін та стель на шляхах евакуації, що виконано матеріалами з невизначеними показниками горючості (яке повинно буди не більше ніж Г1, В1, Д2, Т2).

Як свідчать статистичні дані, саме порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання призводить до найбільшої кількості пожеж, а не відповідність шляхів евакуації протипожежним вимогам - до найбільш трагічних наслідків і масової загибелі людей при надзвичайних ситуаціях.

Так в результаті спільної роботи співробітників Районного управління та представників місцевих органів виконавчої влади, адміністрацій навчальних закладів в останні роки вдалося запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, в тому числі і пов’язаних з пожежами.

Незважаючи на неодноразово подані інформації однією із основних проблем у забезпеченні пожежної безпеки вищевказаних об'єктів залишається неналежне фінансування заходів по забезпеченню пожежної безпеки.

Враховуючи таку ситуацію, органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки за результатами перевірок вжиті відповідні заходи реагування. За невиконання раніше запропонованих приписами заходів притягнуто винних осіб до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах Районним управлінням проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар