Стрічка новин
Зеленський звільнив 7 голів райдержадміністрацій на Сумщині : 21 квітня, Президент України Володимир Зеленський підписав низку кадрових розпоряджень, зокрема про звільнення деяких очільників районів Сумської області. Жiнка з великим серцем: З приходом весни прокидається земля, розквітає природа. У такі сонячні весняні дні 1 травня у с.Кам’яне народилася дівчинка Ніна. Вона 102: що трапилось? з 5 по 11 жовтня  2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 103 заяви та повідомлення громадян, з них 12 на момент реєстрації містили Пролунав шкільний дзвоник: Свято першого дзвоника цього року відбулося в непростих умовах карантину. Усі урочистості по школах були з дотриманням необхідних санітарних норм. Відкрита серцем і душею: Коли серпень передає свої повноваження, свої щедроти вересню, коли, як говорив класик української літератури Максим Рильський, По Сумській області за минулий та поточний тиждень епідемічна ситуація по захворюваності на короновірусну хворобу ускладнюється. : За 31.07.2020 року зареєстровано 24 випадки захворювань, в тому числі 14 випадків по м. Недригайлів. За 01.08.2020 р. зареєстровано 20 На колесах: До першої столиці України  мене покликала презентація альманаху «Харківський міст». Після вдалих поетичних спроб у  роки юності мені довелося зробити Перемога Руслани Рибакової: Дівчина є студенткою 321 групи Лебединського педколеджу ім. А.С.Макаренка (спеціальність “Середня освіта. Музичне мистецтво”). У Лебединському районі однорічна дитина отримала опіки: Сталося це вчора, 23 вересня, у Лебединському районі. До поліції надійшло повідомлення  про те, що хлопчик перекинув на себе чайник Лебедин долучився до всеукраїнської еко-акції “Зробимо Україну чистою разом”: Всесвітня еко-акція «Let’s Do It, World!» торкнулася і Лебедина. Цієї суботи, 19 вересня, небайдужі лебединці зібралися разом, аби поприбирати засмічені

– Анатолію Григоровичу, що для Вас значить заклад, який Ви очолюєте?

– ВПУ для мене, як рідна домівка. Докладаємо  чимало зусиль, щоб  працювати над зміцненням навчально-матеріальної бази.

Керівник завжди повинен пройматися   проблемами закладу і тримати руку на пульсі. Тож доводиться «не пасти задніх», а   брати активну участь у численних заходах, конкурсах, працюючи на високий результат.

– Які маєте досягнення у 2019-2020 навчальному році?

– У цьому році училище рясніє переможцями 2 етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів: англійська мова (1 місце) – Вероніка Коренівська (викладач Анна Харченко); українська мова та література (3 місце) – Лілія Вечерова (викладач Анна Курило); математика (3 місце) – Артем Луговий (викладач Анна Карпенко); хімія та біологія (3-ті місця) – Дмитро Плис та Володимир Харченко (викладач Ірина Липова).

З 8 учасників другого етапу Всеукраїн­ських учнівських олімпіад – 5 переможців та 3 учні, які зайняли почесні 4-ті місця: географія – Ростислав Бондар (викладач Ірина Липова); фізика – Аліна Коротич (викладач Володимир Сердюк); історія – Дмитро Фролов (викладач Тетяна Дудник).

Це високий рейтинг загальноосвітньої підготовки. Усі переможці є учнями 3-го курсу.

Також учениця 2-го курсу Світлана Ховратенко виборола 3 місце у 2 етапі ХХ Міжнародного конкурсу знавців української  мови ім. Петра Яцика та мовно-літературного конкурсу ім.Тараса Шевченка. Вона є й  лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Я журналіст»(викладач Анна Курило).

Фізична підготовка закладу займає 2  загальне місце з комплексної спартакіади серед учнів ПТНЗ. Це означає, що у цьому навчальному році ми вибороли 2 місце серед училищ області (викладачі Віталій Курило та Артем Мартинюк).

Хочеться відзначити Анну Курило, викладача української мови та літератури, яка у фінальному етапі «Конкурсу комплексно- методичного забезпечення з предмета українська мова та література» зайняла 3  почесне місце серед училищ області.

– Чи важко в наш час бути директором закладу? Яким для Вас був минулий рік?

– У системі профтехосвіти пройшов від студента до директора. Тож, маючи певний життєвий досвід, бо тривалий час був і міським головою, за плечима чітко сформовані погляди і позиції, що визначалися для мене трьома основними критеріями: чесність, справедливість, принциповість. Не поступаючись ними, не раз накликав на себе відповідне ставлення тих, хто намагався  знищити учбовий заклад.

Зараз теж продовжую дотримуватися цього принципу: працюй, як підказує здоровий глузд. Якщо не так, то як?

Минулий рік був нелегким для закладу,  та й для мене особисто, але з підтримкою  колективу, батьків та учнів - подолали усі перешкоди, які стояли на шляху. Заклад працював, працює і буде працювати.

– Яким Ви бачите заклад майбутнього?

– Це сучасний навчально-виробничий комплекс. Така професійна освіта, якою вона є зараз, себе вже не виправдовує. Тож потрібно вже сьогодні шукати шляхи розвитку закладу.

У цьому році наше училище вибороло  бронзову медаль у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Ми отримали 3-є місце у одній із тематичних номінацій.

Я бачу майбутнє училища. Слід створювати   професійні центри. Учні мають навчатися в нових комп’ютерних класах, на новій техніці. Над цим ми вже зараз працюємо. Із стін училища повинні виходити такі спеціалісти,  яких потребує ринок праці. А ринок праці  вимагає від нас конкурентоспроможного  робітника.

– Наскільки успішні Ваші випускники? Які вони є?

– Заклад надає випускникам якісну  підготовку. Вони затребувані роботодавцями. Наші випускники є переможцями не лише обласних, а й міжнародних конкурсів. Роботи театру «Гламур» є нашою гордістю. Вони   неодноразові призери.

Учні кухарської справи вже декілька років підряд затребувані на виробничу практику(запрошуються й на роботу) в Конче- Заспу. Студенти були відзначені подяками за високий професіоналізм.

Завдяки співпраці з товариством «Млин», значно покращилася спортивна база закладу. Учні мають можливість працювати на новеньких спортивних тренажерах, які встановлені у спортивному залі.

Лісники щороку співпрацюють з фер­мерсь­ким господарством «Сугак В.В.», допомагаючи у зборі урожаю, при цьому мають можливість освоювати нову техніку.

У цьому році в училищі успішно прово­див­ся  конкурс фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва». Про це свідчить результат конкурсу. Хлопці показали себе на новій техніці, як найкращі знавці своєї професії і підтвердили те, що сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських  професій: водія, тракториста, знає будо­ву і правила експлуатації тракторів і сільсь­ко­господарських машин, систему технічного обслуговування машинно-трактор­ної справи, ознаки основних несправностей і способи їх усунення. Вони мають усі необхідні знання основних правил прогресивної технології механізованих робіт.

– Які професії готує на сьогоднішній день Ваш заклад?

– Основне направлення - лісогосподар­ське та сільськогосподарське.

Заклад має ліцензії на 22 професії, 6 із них – інтегровані.

– Чи виконує училище регіональне замовлення?

– Так. На 101 відсоток.

 – Як проводите вступну кампанію цього року? За якими професіями?

– У цьому році набираємо учнів за професіями:

На базі 9 класу: лісник, тракторист  «А1», «А2», водій категорії «С»; кухар, кондитер;  муляр, штукатур, лицю­вальник - плиточник;

 На базі 11 класу: кухар (2 роки навчання); тракторист, машиніст с/г виробництва категорія «А1», «D1», водій категорії «С» (1 рік навчання).

– Минулого року хо­дили чутки про закриття закладу або переведення його  на іншу юридичну адресу. Що змінилося за цей період?

– На сьогодні так пи­тання не стоїть. Ми працю­ємо і продовжуємо виконувати головне завдання підготовки кваліфікованих робітників. Та й, мабуть, ті, хто хотів це зробити, порозумнішали.

– Чи налагоджена у Вас співпраця з закладами міста та району?

– З районом співпраця налагоджена.  Проблем немає. Тісно співпрацюємо на результат. На жаль, так і не налагоджена робота з міською владою, бо там не бачать наш заклад і його перспектив    розвитку, хоча  Лебединське ВПУ лісового господарства  щороку поповнює бюджет міста, як і цього року, на 1,5 мільйона гривень.

– Ким для Вас є учень закладу?

– Для мене учень закладу – центральна фігура, тому що вся робота направлена на його перспективу.

– Над чим працює навчальний заклад? Чи готовий до нового навчального року?

– Глибоко розумію проблему у модернізації  та переоснащенні  матеріально-технічної бази навчально-підсобного госпо­дарства. Матеріально-технічна база ще потребує оновлення. По суті, модернізація вже  розпочалася. Оновлені професії лабораторії кухарів, кондитерів та швейна майстерня  кравців.

Плануємо впроваджувати но­вітні технології   у вирощуванні с/г культур, створити  розплід­ник декоративних дерев та теплиці для вирощування розсади, що забезпечить  додат­кові над­ходження від реалізації с/г про­дукції та з метою забезпечення необхідних умов для проведення виробничого навчання і про­ходження виробничої практики учнів, поновити поголів’я корів.

Хочеться налагодити та впо­рядкувати  сучасну і ефективну освіту для тих, хто ба­жає здобути конкретну професію, яка б від­повідала часу та рівню доходу, щоб наші учні мали можливість проходити виробничу практику на сучасній техніці та виробництві, де й здобуватимуть  свій перший конкурентоспроможний досвід.

Сьогодні надзвичайно важливо наповнити район, місто, область кваліфікованими ро­біт­­ни­чими кадрами, які вкрай необхідні на­шій державі для її розбудови. А для цього слід здій­снити аналіз структури економіки Лебе­динського району і прогнозувати її роз­виток на майбутнє( в районі є стратегія, план соціально-економічного розвитку, план обсягів залучення інвестицій по різних галу­зях), щоб сформувати регіональне замов­лення, провести демографічний прогноз розвитку району, визначити соціальну роль закладу в регіоні.

Зацікавлені в реалізації проєктів Європей­сь­кого Союзу та інших Міжнародних проєк­тів: участь навчального закладу у спів­праці із СНАУ у міжнародних програмах у сферах землеробства, лісовідновлення та лісо­розведення, участь у проєктах, які перед­бачають виробниче навчання та стажування  в країнах Євросоюзу. Розробляється  механізм та реалізація із залученням додаткових фінансових та матеріальних ресурсів (цільових соціальних проєктів, інвестицій,благодійних внесків, грантів тощо).

Планували з 2020 року (жовтень) по 2022 рік розпочати двосторонню експериментальну роботу « Інтеграція іноземної мови в робітничих професіях» у співпраці з волонтером Корпусу миру США за проєктом «Розвиток молоді», що дає можливість пошуку партнерів та налагодження співпраці з організаціями  як у межах України, так і за кордоном. На жаль, у зв’язку з епідемією коронавірусу,  цю співпрацю відтерміновано до зняття карантину.

Заклад готовий до початку нового навчального року.

– Кого б Ви назвали друзями закладу?

– Це наші роботодавці, батьки,  ветерани училища, екс-депутат Владислав Бухарєв, який надав допомогу у придбанні та введенні в експлуатацію твердо­паливної котельні.

– Чи задоволені Ви фі­нансо­вим, мате­ріальним й іншим за­безпе­ченням закладу?

– Не зовсім. Вся сучасна техніка повинна постачатися у навчальні заклади, а цього, на жаль, немає. Доводиться самотужки вишукувати кошти на матеріально-технічне забезпечення  училища та на його розвиток.

– Які перспективи розвитку училища?

– Як керівник, бачу перспективи розвитку ДПТНЗ «Лебединське ВПУ лісового госпо­дарства» на 2020-2025 роки в умовах мо­дернізації закладу, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів від­по­відно до потреб регіону. Мова йде про створення нової системи підготовки робітничих кадрів, а для цього необхідно  збалансувати ринок праці та ринок освітніх послуг шляхом проведення моніторингу регіональних потреб у робітничих кадрах з урахуванням динамічних змін на ринку праці та європейських критеріїв ефектив­ної професійної підготовки. У перспективі  впровадити нові професії  за спе­ціальностями лісо­вого, сільсько­господарського, автомо­біль­ного транспорту, громадського харчу­вання, торгівлі, сфери послуг та будівництва: швачка, озеленювач, садівник, лісоруб, стропальник; здійснювати підготовку , перепідготовку та підвищення кваліфікації учасників АТО, безробітних, внутрішньо переміщених осіб, ввести підготовку спец­контингенту водіїв категорії «С», «Е» (для Збройних сил України), а також спеціалістів завантажувально-розванта­жувальних ро­біт, операторів крану автомобільного, кра­нівників для військових. Також планується  оновлення змісту професійної освіти за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі, здійснювати моніторинг ринку праці разом з  Лебединським  міськрайонним центром зайнятості з урахуванням демографічних та економічних умов регіону.

На базі закладу розглядається пропозиція й Сумської обласної профорганізації праців­ників АПК України щодо   створення  аграрного центру обласного значення для перепідготовки та підвищення кваліфі­кації водіїв, трактористів-машиністів сільськогос­по­дарського виробництва категорії «В1».

А також, дивлячись у майбутнє, слід подумати про створення в Лебедині потужного навчального закладу  на базі трьох:  медич­ного, педагогічного та ВПУ, щоб жодного не втратити через демографічну ситуацію в регіоні.

Наполеглива праця, висока відповідальність перед сус­пільством за підготовку високо­ква­ліфікованих кадрів, бажання робити все якнайкраще – це було і залишається го­лов­ним у діяльності Лебединського ви­щого професійного училища лісового госпо­дарства.

– Анатолію Григоровичу, що б Ви хотіли побажати собі і осві­тя­нам на­передодні нового навчального року?

– Я звертаюся  не лише до освітян. Дорогі учні, батьки та колеги! Осінь – чарівна пора року, але особливо вона примітна тим, що починається пора знань. Перший дзвінок – хвилююче свято.Хочеться знову побачити вас усіх на лінійці і вже без карантину, познайомитися ближче з першокурсниками та їхніми  батьками. Наші діти стали на рік старшими, а вчителі – мудрішими. Пам’ятайте, що освіченій людині відкрито в житті багато чого. Вчитися і бути кращим – це прекрасний внесок у майбутнє. Дозвольте вже сьогодні привітати вас з початком навчального року  і побажати неймовірної радості, успіхів, перемог та натхнення у навчанні та праці! Наш заклад завжди гостинно відкриє двері кожному із вас і стане вашою другою домівкою.

Бажаю вам  здоров’я,  стабіль­но­сті, терпіння, нових звершень і  Господнього благословення!

– Ваше найзаповітніше ба­жання?

– Щоб мої рідні і друзі ніколи не хворіли, завжди були здорові.

Це бажання, мабуть, кожного з нас. Тож щиро бажаю і вам, і вашим родинам бути завжди здоровими і щасливими!

– Дякуємо, Анатолію Григоровичу, за відвертість.

Розмову вів Василь Дацько.

Додати коментар