Стрічка новин
Ветеран гема і сьогодні в строю: У ці красиві, погожі серпневі дні святкує своє 85-річчя Леонід Гема із села Ворожба Лебединського району. Шановні громадяни Сумського району!: Прийміть щирі вітання від депутатського корпусу районної ради та від мене особисто зі світлим святом Христового Воскресіння! На фоні казкової природи: Зима – чудовий привід весело і корисно провести час з родиною на свіжому повітрі. Але грудень не дуже радував нас Як давно це було...: Ці фото дійсно старі-старі. Який молодець фотограф, котрий зафіксував події і людей того далекого часу – кінця 30-х років минулого Діє єдиний сервіс для споживачів: Щонайменше місяць українцям доведеться жити в умовах карантину. Аби споживачі могли уникати відвідування людних місць, АТ «Сумигаз» запустив спрощену систему Лебединщина проти приєднання до Охтирського району: 3 червня Сумська обласна державна адміністрація погодила проєкт постанови Міністерства розвитку громад і територій України «Про утворення та ліквідацію районів». Вогнеборці ліквідували загоряння літньої кухні: 16 червня о 09 годині 24 хвилини, на пункт зв’язку 18 ДПРЧ Управління ДСНС України в Сумській області надійшло телефонне 14 жовтня – день захисників і захисниць України: У колективу Другого відділу Сумського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній Лебединський райвійськкомат) була нагода зібратися всім разом Успiхи “MAYFLOWER”: Протягом декількох місяців 2020 року команда проєкту Представництва Європейського Союзу в Україні “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні” працювала Шановні військовослужбовці та ветерани військової служби!: Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України! Ви, опора держави, здійснюєте важ­ливу місію – захищаєте рідну землю, її незалежність та

З 1 травня 2021 року надання житлових субсидій в Україні відбувається по-новому.

Станом на 02.07.2021 р. 12,3% від кіль­кості домогосподарств області от­ри­мують субсидію на придбання твер­дого та рідкого пічного побу­то­вого палива, скраплений газ, на оплату житлово-комунальних пос­луг. Близько 35,2 тися­чі домогосподарствам має бу­ти розрахована житлова субсидія на нас­туп­ний період з травня 2021 року.

За червень 2021 року нараховано субсидій 29,9 тис. домогосподарств на загальну суму 18,9 млн гривень, 18,6 тис. пільговиків на суму 7,1 млн. гривень.

Відповідно до постанови Ка­бінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 505 розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безго­тів­ковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, необхідно повідомити до 1 вересня 2021 року орган соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається.

Протягом травня-вересня 2021 року документи, необхідні для призначення житлової субсидії, приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій – у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг), а також у паперовому вигляді.

Заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг.

Житлова субсидія особам, які звернуться за її призначенням у травні – вересні 2021 року, буде призначатися, починаючи з травня 2021 року.

В призначенні субсидії буде відмовлено:

  • за наявності двох транспортних засобів до 15 років або одного до 5 років;
  • двох житлових приміщень (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільсь­кій місцевості, на тимчасово оку­по­ваній території, або житла непридатного для проживання);
  • депозитів (що перевищують 100000 тис. грн.);
  • при здійсненні витрат, платежів, купівлі, оплати робіт (що перевищують 50 тис. грн.);
  • заборгованості по сплаті алі­ментів понад 3 місяці, перевищення загальної площі житла/його частини (квартири – більше 130 кв.м, будинки – 230 кв.м), перебування за кордоном понад 60 днів (крім навчання, відрядження, лікування та догляду за дитиною до 3 років);
  • скасовано діяльність місцевих комісій. Тепер рішення про призначення субсидій прийматимуться на загальних підставах за умов надання додаткови х документів та/або актів обстежень (орендарям, внутрішньо переміщеним особам, на понаднормову площу, на фактично проживаючих осіб, на окремо розділені особові рахунки, при відсутності доходів, або якщо доходи менші мінімальних, за наявності заборгованості з оплати комунальних послуг тощо).

При виникненні запитань щодо отримання соціальних виплат, пенсій, субсидій громадяни мо­жуть звертатися на Урядову «га­ря­чу» лінію за телефоном 15-45, телефоном гарячої лінії Де­пар­та­менту соціального захисту на­се­лен­ня Сумської обласної дер­жав­ної адміністрації 77-99-55.

Людмила Мусіяка,

заступник директора - начальник

управління соціальних гарантій,

пільг та компенсацій

Департаменту соціального

захисту населення

Сумської обласної

державної адміністрації.

Додати коментар