пн.02242020

Особливості повернення товару та видачі коштів покупцю

Особливості повернення товару та видачі коштів покупцюЧи можна повернути або обміняти товар належної якості при укладенні договору купівлі-продажу на відстані?

Консультує  приватний  юрист Наталія Михайлівна Вакуленко.

Повернути або обміняти непродовольчий товар належної якості на інший, аналогічний, можна, якщо:

- з моменту придбання товару минуло не більше 14 днів;

- товар не використовувався;

- збережені товарний вигляд товару, його споживчі властивості, пломби, ярлики тощо;

- зберігся розрахунковий документ, який споживач отримав разом із товаром;

- товар не входить до переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню).

Зазначене право споживачів на обмін (повернення) непродовольчих товарів належної якості поширюється також під час укладення договору на відстані, тобто поза торговельними або офісними приміщеннями.

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості; або розірвати договір та отримати витрачені кошти у сумі вартості повернутого товару; або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару.

При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки зі споживачем провадяться, виходячи з вартості товару на час його купівлі. Кошти, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернення у день розірвання договору – в інший строк, за домовленістю сторін, але не пізніше, ніж протягом семи днів.

 

Чи має право покупець повернути придбаний товар до магазину, маючи лише чек платіжного термінала?

Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Порядок реєстрації видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги) визначено пунктами 7 та 8 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міндоходів України від 28.08.2013 року № 417. Так, реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

Крім того, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн., то особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити: дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

Отже, повернути придбаний товар до магазину покупець може за умови надання таких документів: документа, що встановлює його особу; розрахункового документа (касового чека), в якому зазначено номер, дату і час видачі документа, що підтверджує купівлю товару; чека платіжного термінала.

Маючи лише чек платіжного термінала, покупець не зможе повернути придбаний товар до магазину.

Консультації з інших питань та правову допомогу, зокрема підготовку позовних заяв та представництво в судах усіх інстанцій, з  питань у галузі цивільного, сімейного, земельного та трудового права можна отримати за адресою: м. Лебедин, пл. Інтернаціональна, 2/1, 3-й поверх (у приміщенні, де розташований «Кварк», біля магазину «Еліта»), де працює «Юридична консультація та правова допомога».  Телефон для довідок: 050-642-50-13.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.