пн.11182019

Чи можна продовжити строковий трудовий договір?

Чи можна продовжити строковий трудовий договір?Працівниця підприємця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. На час її відсутності за строковим трудовим договором прийнятий інший працівник. Дитині 3 роки виповнюється 12 червня. Проте, у квітні жінка надала підприємцю лікарняний листок по вагітності і пологах. Чи можна у зв’язку з цим продовжити дію строкового трудового договору з тимчасовим працівником таким чином, щоб договір не ставбезстроковим? Олена К.

Консультує  приватний  юрист Наталія Михайлівна Вакуленко.

При укладенні трудового договору на певний термін, цей термін встановлюється за угодою сторін і може визначатися як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності і пологах та догляду за дитиною).

Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою - підприємцем, що використовує найману працю, передбачено, що при закінченні терміну трудового договору або припиненні його дії достроково в трудовому договорі підприємець  робить запис про підстави його припинення із посиланням на відповідні статті КЗпП України, про що сторони сповіщають центр зайнятості, який зареєстрував трудовий договір.

Відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис в книзі реєстрації трудових договорів.

Аби строковий трудовий договір не трансформувався в безстроковий, договір укладений на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, необхідно своєчасно розірвати згідно п. 2 ст. 36 КЗпП України. Якщо підприємець планує продовжити трудові відносини з тимчасовим працівником, він повинен укласти новий строковий трудовий договір на новий термін з наступного дня після розірвання попереднього.

При цьому, в трудову книжку працівника потрібно внести записи як про звільнення, так і про прийом на роботу, завіривши їх підписом підприємця і посадової особи органу державної служби зайнятості, що зареєстрував трудовий договір, і печаткою даного органу. Про те, що трудовий договір є строковим, в трудовій книжці працівника не вказується – про це свідчить підстава звільнення.

Також слід пам’ятати, що згідно ч. 2 ст. 39-1 КЗпП України трудові договори, переукладені один або кілька разів за відсутності обгрунтованих на те причин, вважатимуться укладеними на невизначений термін, тобто строковий трудовий договір трансформується в безстроковий.

Інші консультації та правову допомогу, зокрема, представництво в судах,  з  питань у галузі трудового, цивільного, сімейного, господарського та адміністративного права можна отримати за адресою: м.Лебедин, пл.Інтернаціональна, 2/1, 3-й поверх (у приміщенні, де розташований «Кварк», біля магазину «Еліта»), де працює «Юридична консультація та правова допомога».

Телефони для довідок: 050-642-50-13; 098-341-87-65.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.