чт.04182019

Здаєте житло у найм? Дохід від цього – оподатковується

Здаєте житло у найм? Дохід від цього – оподатковуєтьсяУ сучасних умовах здача в оренду власного майна, кімнати у квартирі, самої квартири, гаража, дачного будиночку є додатковим і зовсім не зайвим джерелом заробітку. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичної особи - підприємця. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм чи оренду нерухомого майна.

Але досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню, що передбачено нормами Податкового кодексу України (ст. 170).

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно самостійно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%) в залежності від суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Зазначена декларація подається до податкової інспекції за податковою адресою платника до 1 травня наступного року.

Крім відповідальності за несплату податків, не слід забувати і про те, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і сплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму або оренди житла.

Сумська ОДПІ.


Коментарі  

 
шкодник
0 #2 шкодник 09.10.2015, 20:27
я думаю прежде чем требовать государству честного отношения к себе надо сначала ему научится быть честным по отношению к своим гражланам. начинаю от мизерных пенсий и заканчивая нищенскими зарплатами. и хватит рассказывать сказки о кризисе и прочих трудностях. еще никто из чиноввников не пересел из авто на велосипед.
Цитата | Скарга
 
 
Іванна
0 #1 Іванна 09.10.2015, 08:43
Податківцям - слугам держави варто не лише інформувати, а й самим вболівати за наповнення бюджету та дотримання законодавства. Цікаво, чому ви не робите рейдів-перевіро к хоча б по багатоповерхівк ах, в яких проживає чималий відсоток квартирантів? Перевіряйте ті будинки, що поблизу навчальних закладів - і не помилитесь. І не вірьте на слово тим господарям (а краще уточнюйте документально), хто називає квартирантів родичами. Такі отримують субсидію, ще й мають чималий дохід від студентів, обдурюючи державу двічі. І податкова закриває очі на подібне. Наш Лебедин теж не виняток.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Лебедин-інфо Сайт города Середина-Буда Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.