Здаєте житло у найм? Дохід від цього – оподатковується

Здаєте житло у найм? Дохід від цього – оподатковуєтьсяУ сучасних умовах здача в оренду власного майна, кімнати у квартирі, самої квартири, гаража, дачного будиночку є додатковим і зовсім не зайвим джерелом заробітку. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичної особи - підприємця. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм чи оренду нерухомого майна.

Але досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню, що передбачено нормами Податкового кодексу України (ст. 170).

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно самостійно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%) в залежності від суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Зазначена декларація подається до податкової інспекції за податковою адресою платника до 1 травня наступного року.

Крім відповідальності за несплату податків, не слід забувати і про те, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і сплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму або оренди житла.

Сумська ОДПІ.