вт.10172017

1 жовтня - день працівників освіти

1 жовтня - день працівників освітиСеред учительського загалу, як на мою думку, особливе місце посідають учителі рідної мови та історії. І ось чому. Рідна мова – це найсильніша зброя, навіть потужніша за найсучаснішу. Саме завдяки й рідній мові нашим предкам, державі Русі-Україні вдалося протягом тисячоліття вистояти та зберегти свою неповторність. Попри намагання ворогів різного штибу знищити русичів-українців за допомогою війн та голоду, продрозверсток хліба та слова, використання полків манкуртів та перевертнів, що відреклися свого роду, їм вдалося вижити і переступити поріг сучасного світу. Сьогодні українцям знову доводиться відстоювати своє право на існування.

Захопливе вивчення історії без ідеологічних міфів – це путівка в реальне життя, адже жити в ідеологічних міфах хоч і простіше, але соромно, принизливо й небезпечно. Соромно, бо вони розраховані на обмежений кругозір, принизливо, бо вони є прислужниками кріпацької свідомості, небезпечно, бо вони, як свідчить навіть сьогодення, можуть трансформуватися в мутний потік сепаратизму та запроданства. Тому дуже добре розуміють, що саме вони плекають у своїх вихованців національну свідомість та патріотизм, директор Голубівської ЗОШ І-ІІІ ст., він же учитель рідної мови та літератури Леонід Васильович Садовий та його молодший колега Андрій Петрович Кобець, учитель історії з Гринцівського НВК: ЗОШ І-ІІІст. – ДНЗ, він же голова районного методоб’єднання вчителів цього фаху. На фото ви й бачите цих педагогів, які є майстрами педагогічної справи.

Текст і фото Василя Пазинича.


Коментарі  

 
Парфюмер
#24 Парфюмер 14.10.2017, 12:23
"А якби посиділи за столом та випили б по чарці медовухи, та якби від того проснулися ваші козацькі гени, то, впевнений, порозумілися б ми з вами на всі сто відсотків."

- Вряд ли. Если "по чарцi медовухи", то совсем не исключён брутальный мордобой в результате разногласий, а вот если по полведра - то тогда 100 % полного единодушия.
Цитата | Скарга
 
 
???
#23 ??? 14.10.2017, 10:39
Цитую земляк:
1) Можна бути етнічним українцем і водночас запеклим ворогом свого народу.
2) ...у США та в Франції. Це означає, що головним у них є вже не етнічне походження людини, не питання мови та релігії, а те, що людина є переконаним громадянином держави.
3) А якби посиділи за столом та випили б по чарці медовухи, та якби від того проснулися
4) ваші козацькі гени, то, впевнений, порозумілися б ми з вами на всі сто відсотків.



Цитати, цитати... Й за туманом цитат нiчого не видно. Для вас Пазинич - авторитет, а для мене - навпаки. Я й iнших авторiв читав.
Ось ви привели в iншому мiсцi цитату з Ремарка, а так i не зрозумiли, що вiн на власнiй шкурi скуштуував наслiдки усiх отих ваших "нацiональних", "етничних" та iнших романтичних пiсень для дебiлiв. Про це й майже всi його романи - i "На западном фронте без перемен (звiдки ваша цитата), и "Черный обелиск", и "Триумфальная арка", i т.д.

1) Ви можете точно визначити, що таке "етнiчний українець"?
I довести, що оцей - "етнiчний", а оцей - зась? Вiдразу вам скажу: не зможете, не гайте часу. Тодi для чого вживати слова, за якими нiчого не стоїть, крiм набундюченого галасу? Ремарк вам показав, що з такого галасу бува.

2) По великому секрету i лише для вас: i у Францiї, i в США головне - щоб людина не порушувала закон i не заважала iншим людям жити. Зокрема, щоб не вчила їх, як саме вони повиннi жити, якою мовою говорити, якому богу молится. А вже чи переконаний ти, чи не переконаний, то твоя власна справа. Так що ви й тут перекручуєте дiйснiсть на власний смак. Тут у вас знову, як казав Юрiй Нiкулiн, суцiльний "волюнтаризьм".
3) Не хочу я гаяти час, сидячи з вами за чаркою та поясняти речi, якi людина повинна знати змалку.
4) "козацькi гени" - це та ж сама романтична маячня, про яку йдеться у Ремарка. Про них починають говорити тодi, коли виника потреба послати чергове бидло бити бидло iншого можновладця, щоб поцупити його грошi. Про козацькi гени, наприклад, може цiлком логiчно говорити мер Лебедина, якому вiйна допомогла сiсти в його теперiшнє крiсло. А як менi нi чужi грошi, нi чужа кров, нi влада над людьми не потрiбна, то я й не розумiю, про що це ви. Генетика про такi гени нiчого не чула.
Дозволю собi все ж закiнчити цитатою, здається, з Салтикова-Щедрi на:
"Государство, которое убивает, начинает называть себя Родиной".
От якби ви зумiли довести цю думку до охоплених патрiотичною гарячкою мiзкiв Пазинича, Кравченка та iнших полум'яних панiв iз свiдомiстю вихованця дитячого садка, то я б вам сам поставив медовухи. Але це - утопiя. До них ця iстина дiйде лише, коли вони залишаться на головешках свого колишнього затишного життя. Точнicнько як герой Ремарка.
Цитата | Скарга
 
 
земляк
#22 земляк 13.10.2017, 10:27
Із книги "На камені вічності" В. Пазинича і М. Скрипаля. "Спроби визвольної боротьби у «поліфонічній» Україні опертися лише на етнічну, мовну та релігійну складову не раз зазнавали поразки. Нині потрібно взяти до уваги й те, що протягом віків українців посилено русифікували та після 1933-го сталінська влада змінила демографічну ситуацію на Півдні та Сході України. При всій повазі до патріотичних партій, які копіюють ідеологічні конструкції 1930-х, вважаємо це справою недалекоглядною . Більше того, переконувати українців, що любити свою мову і культуру – це значить бути лишень націоналістом, є грою на боці російського імперіалізму. Українці, для нас, це не просто етнічні українці, а ті, чиї дії об’єктивно розвивають демократичну українську державу. Можна бути етнічним українцем і водночас запеклим ворогом свого народу. Очевидно, що нині в нас прискореними темпами почали формуватися республіканськи й націоналізм і політична нація, які, приміром, існують у США та в Франції. Це означає, що головним у них є вже не етнічне походження людини, не питання мови та релігії, а те, що людина є переконаним громадянином держави. Не можна уявити українську цивілізацію без «неукраїнців» Петра Могили, В’ячеслава Липинського, Андрея Шептицького, Юрія Шевельова". А про російськомовний український патріотизм у цій книзі ми теж сказати гарне слово не забулися. Ось і маємо вже, пане лінгвісте, спільні точки дотику. А якби посиділи за столом та випили б по чарці медовухи, та якби від того проснулися ваші козацькі гени, то, впевнений, порозумілися б ми з вами на всі сто відсотків.
Цитата | Скарга
 
 
???
#21 ??? 12.10.2017, 15:13
Цитую Земляк для лінгвіста ???:
крім лінгвістики і словесності, Потебня називає народність (націю). Поняття «націоналізм» він витлумачує як світогляд, для якого природною є національна розмаїтість людства. «Ідея національності здатна сприяти людському поступові,


Я притримуюсь iншої фiлософiї, яка менi, чомусь, ближче, бо вона сучашнiша i вже не опирається на бiологiчний пiдхiд до нацiонального питання, коли нацiю ототжнювали з органiзмом.
Ви позичаєте свiй свiтогляд з чужих цитат, яким уже бiльше ста рокiв. Може ви ще й живете в 17-18 сторiччi, коли нацiоналiзм ще грав корисну роль, забезпечуючи утворення сучасних держав та розвиток торгiвлi мiж ними? Але то ваша справа. Хоча - свiт давно змiнився, а ви ще з шаблюкою та в оксамитових шароварах по полю гасаєте.

Ось моя улюблена цитата, хоча, я думаю, ви з нею не погодитесь:

"Изначально люди не делятся на нации, партии и фракции. Изначально люди делятся на умных и дураков. А уже дураки делятся на нации, партии и фракции".

Iще одна: "Там, где пять раз прозвучало слово "нация", на шестой прозвучит "Хайль!"

Якщо ви зазирнете до Вiкiпедiї та почитаєте перелiк основних iдей одного з iдолiв вашого нацiоналiзму, то впевнитесь в справедлиостi цих слiв. Там одразу й не второпаєш, хто в кого вчився: Гiтлер у Донцова, чи Донцов у Гiтлера.

А щодо порiвняння мене з Муравьовим - порiвнюйте хоч з чортом лисим, аби вам було на душi спокiйнiше.
Цитата | Скарга
 
 
земляк
#20 земляк 12.10.2017, 10:03
Неважнецький ви, пане ???, агітатор за руський мір і кровне братство. Хіба ж так, паших мать, агітують?! Пишеш, що "мы с вами действительно никогда не сможем ни о чем договориться". Може, ви, паночку, і добрий лінгвіст, але по частині переконування - кобилі під хвіст та ще й захований під ніком, як з під лопухом. А ще хочете, щоб вас, муравйових, в Україні любили!
Цитата | Скарга
 
 
Земляк для лінгвіста ???
#19 Земляк для лінгвіста ??? 11.10.2017, 19:30
А чи не шановний пан лінгвіст ???, зауважував, що Айтматов "писав виключно російською"? Хіба ж не він? Вікіпедія ик. зазначає, що серед основних напрямів своїх досліджень, крім лінгвістики і словесності, Потебня називає народність (націю). Поняття «націоналізм» він витлумачує як світогляд, для якого природною є національна розмаїтість людства. «Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу». Рівноправність і взаємоповага є для Потебні модельним варіантом стосунків між націями. Рівноправність!
Цитата | Скарга
 
 
???
#18 ??? 09.10.2017, 16:04
Цитую земляк для ???:
Навіть Вікіпедія ru говорить, що Ч. Айтматов - "киргизский и русский писатель. До 1966 года писатель творил на двух языках ( главным образом на киргизском).



Ах-ах, это совершенно меняет дело! Но ведь вы его назвали "киргизским писателем". А теперь отрабатываете назад. Нехорошо картишки передергивать, сударь.
И эта ваша якобы оговорка не случайна.
Точно так же вы нашего практически земляка Потебню, гения мировой лингвистики, изволили перевести в украинские лингвисты, хотя он также был российско-украи нским ученым. И вот что, в частности, говорит о нем Википедия: "В 1874 году он защитил докторскую диссертацию «Из записок по русской грамматике»"
Я немножко имею отношение к лингвистике и, надеюсь, чуть больше вас знаю о Потебне. Он - гений хотя бы потому, что одним его открытием сейчас пользуется вся мировая лингвистика. И вот вместо того, чтобы просто гордиться своим земляком, вы начинаете препарировать его биографию в собственных националистичес ких целях, то есть, лезете в его жизнь грязными руками. Ай, ай, господин патриот, это нечестно.
На мой взгляд, такое отношение к собственным предкам граничит со святотатством. Примерно, как и грубое изнасилование другого гения-земляка, Н.В. Гоголя, переводом его произведений на украинский язык. Ведь если бы он хотел писать по-украински, он и без вас бы это сделал.
А он, кстати, писал не по-русски, а по-гоголевски! Его язык был - неразделимый сплав двух языков и двух культур! Современные ему русские литераторы и критики даже издевались над его русским языком, и известно, что он стыдился своей "безграмотности ". Но в итоге его язык стал классическим русским языком. То есть, ОН "подтянул" к себе русский язык, а не наоборот! Но те варвары, которые решили переводить его на украинский, конечно, этого не знали. Что и естественно: националист не может не быть варваром.
Так что мы с вами действительно никогда не сможем ни о чем договориться.
Цитата | Скарга
 
 
Кравчук поетові ???
#17 Кравчук поетові ??? 08.10.2017, 19:30
Так! Зомбоящик, наче бик,
Що аж реве на нас, падлюка!
Аж висолопив свій язик!
На ж: обеструмленого дрюка!
Цитата | Скарга
 
 
земляк для ???
#16 земляк для ??? 08.10.2017, 18:58
Навіть Вікіпедія ru говорить, що Ч. Айтматов - "киргизский и русский писатель. До 1966 года писатель творил на двух языках ( главным образом на киргизском).
Цитата | Скарга
 
 
???
#15 ??? 08.10.2017, 06:52
«Серед учительського загалу, як на мою думку, особливе місце посідають учителі рідної мови та історії. І ось чому. Рідна мова – це найсильніша зброя, навіть потужніша за найсучаснішу.»
(Василь Пазинич)



За найсучашнiшу потужнiша,
За найпотужнiшу сучаснiша
Та мова - зброя найненужнiша,
Що торохтить iз зомбоящика…
Цитата | Скарга
 
 
лебединець  парфюмерам
#14 лебединець парфюмерам 07.10.2017, 15:27
Цитата | Скарга
 
 
???
#13 ??? 07.10.2017, 13:24
Цитую земляк:

Перепрошую, але при всій повазі до земляка у мене просто немає часу на всякі дискусії. Та й переконувати когось у чомусь – справа невдячна. У вас і без нас шикарна, я б сказав, пропаганда!


Ого, "немає часу"! Намолов сiм мiшкiв гречаної вовни, назвав Айтматова киргизським письменником (а вiн же писав виключно росiйcькою!)... Яка ж тут може бути дискусiя? Тодi й Гоголь - український письменник, а Марко Вовчок - росiйський?
А результат один: жили, як рiднi, а прийшли олiгархи й зробили одне одного ворогами. Невже це так важко зрозумiти? I саме про нерозумiння елементарних речей i свiдчить отой ваш словесний понос.
Дякую за увагу, а вiдповiдi не чекаю.
Цитата | Скарга
 
 
Парфюмер
#12 Парфюмер 05.10.2017, 17:56
Цитую жителька Лебедина:
Зайшла сюди я випадково. І дивуюся, чому ви взагалі, люди добрі, розмовляєте з цим Парфюмером? Таких запахів стосовно України повно на кожному російському телеканалі. Перефразую слова Петлюри: "Не так страшні московські воші, як хохляцькі гниди, що хочуть стати вошами"
Мадам, у большой белой акулы просто огромная пасть, но даже в неё не влезет тот петушок, который я собираюсь положить на ваше осмысление слов Петлюры.
Цитата | Скарга
 
 
земляк
#11 земляк 05.10.2017, 17:10
1. «Мова – це наша національна ознака… Мова – душа кож¬ної національності… Поки живе мова – житиме й народ, його національність. Не стане мови – не стане й національності: вона геть розпоро-шиться між іншим народом» (український учений, історик та лінгвіст І.Огієнко, «Українська культура»). «Мова не тільки етнодиференціюю ча, а й як етноформуюча ознака будь-якого народу. При цьому «етнічна специфіка полягає не в тому, що виражається, а в тому, як виража¬ється». З цього положення випливає ряд наслідків: втрата народом своєї мови рівнозначна денаціоналізаці ї; двомовність у ранньому дитячому віці призводить до маргіналізації; культурний та, зокрема, мовний розвиток у ранньому віці сприяє розвитку національної свідомості (український філософ і філолог О. Потебня).
2. Україна-Русь – термін, запропонований істориками Миколою Аркасом та Михайлом Грушевським, для окреслення українських земель. Поняття підкреслює історичну, культурну, звичаєву, мовну і світоглядну спадкоємність сучасної України щодо стародавньої Русі. Підкреслює нерозривність єдиного історичного процесу на етнічній території Наддніпрянської та Західної України від самого початку княжої доби, через Київську Русь, Галицько-Волинс ьке князівство, Литовсько-руськ у державу, протягом козацько-гетьма нського періоду і досі. Слово вживалося ще з 19 століття і набуло особливого розголосу після написання Михайлом Грушевським фундаментальної праці з української історії — «Історії України-Руси».
Російські історики-матема тики Анатолій Фоменко та Глєб Носовський, засновники наукового напрямку "Нова хронологія", перед якими, можливо, поставлено завдання об'єднання слов'янського і тюркського елементів РФ, піддають ревізії всю всесвітню історію, висувають сміливі, хоча інколи й сумнівні гіпотези. Ці науковці, котрих аж ніяк не запідозриш у симпатіях до України, стверджують, що середньовічна Русь - це, спочатку і в основному, - південно-західн ий, слов'янський регіон. Тобто, приблизно - сучасна Україна. Таким чином, пишуть автори, "українські вчені мають рацію, кажучи про Київську державу як про Русь. Втім, всі ми знаємо стародавню назву - Київська Русь". А географічні карти, складені на Заході, враховували те, що Русь і Московія - це зовсім різні регіони, інші держави.
3. Чингіз Тороку?лович Айтма?тов (1928 – 2008) – киргизький радянський письменник-проз аїк, гуманіст, радянський політичний та культурний діяч, представник генерації «шістдесятників ». Наш він таки! Наш, ріднесенький, а не «сепар»! І твори його якось ми почитували. Особливо любили в юності «Тополька моя в червоній хустинці».
4. І жив би, приспівуючи собі Авель, якби не брат його названий Каїн. Ось Авелеві й доводиться виборювати право на своє життя. Здається, за всю історію братніх стосунків нині це вже хтозна яка вже й за ліком війна.
5. Звісно, є події інспіровані, але гріш їм ціна. Майдани ж з неба просто так не падають: в історії як воно агукається, так воно й відгукується.
6. У Росії, взагалі все дуже інтересно: крадена історія; тих, хто знищував росіян натовпами, –боготворять; у самих в очах колоди старих, молодих та міфів у пелюшках, а в чужих очах – міфотворчість шукаєте.
Перепрошую, але при всій повазі до земляка у мене просто немає часу на всякі дискусії. Та й переконувати когось у чомусь – справа невдячна. У вас і без нас шикарна, я б сказав, пропаганда!
Цитата | Скарга
 
 
???
#10 ??? 05.10.2017, 14:35
Цитую жителька Лебедина:
Зайшла сюди я випадково. І дивуюся, чому ви взагалі, люди добрі, розмовляєте з цим Парфюмером? Таких запахів стосовно України повно на кожному російському телеканалі. Перефразую слова Петлюри: "Не так страшні московські воші, як хохляцькі гниди, що хочуть стати вошами"



Привет, дорогой ЛебеБинец! Ты таки решился на смену пола? Отважный, однако, козарлюга! Вместе с тем, насчет "хохляцких гнид" вы с Петлюрой слегка погорячились: неровен час - в Лебедине за это могут и клюв начистить.
Цитата | Скарга
 
 
жителька Лебедина
#9 жителька Лебедина 05.10.2017, 09:58
Зайшла сюди я випадково. І дивуюся, чому ви взагалі, люди добрі, розмовляєте з цим Парфюмером? Таких запахів стосовно України повно на кожному російському телеканалі. Перефразую слова Петлюри: "Не так страшні московські воші, як хохляцькі гниди, що хочуть стати вошами"
Цитата | Скарга
 
 
Парфюмер
#8 Парфюмер 04.10.2017, 22:32
[quote name="кравчук"] від парфумів парфюмера надто смородом несе[

/quote] А вы окно закройте. Будылка без очистных сооружений, гниющая Ольшанка, Пазинич с нетленными своими гуано-мотивами пребывает в пессимизме. Думаю, из этого списка у вас ароматы.
И к чему ваша экспозиция? Не любите правды? Я задаю вам всем простые, как полевые цветы, вопросы, на которые у вас совершенно нет никаких ответов, кроме ругательных.
Цитата | Скарга
 
 
Парфюмер
#7 Парфюмер 04.10.2017, 21:25
Цитую ???:

До речi, пане Василю, i слово, i концепт «манкурт» запровадив до РОСIЙСЬКОЇ лiтератури Чингiз Айтматов (роман «И дольше века длится день»). Вам не ай-я-яй вдаватися до термiнологiї й знахiдок клятих сепарiв?
Подтверждаю, Айтматова рук дело этот термин.
Но ради справедливости скажу, что не пан Пазинич был первопроходцем в применении этого термина на этом форуме, а примерно год назад его употребил в своём лже-историческо м опусе на какую-то тему не к ночи вспоминаемый мною пан Кравченко (здравствуйте, Владимир Иванович, вижу, что вы читаете).
Так вот, будет уместно пожелать вышеозначенным панам долгих лет жизни, чтобы они воочию увидели процесс под названием "тотальная манкуртизация Украины" (исключая галицийских и иже с ними инородцев).
"Вiдректися" ( не роду, словами Пазинича), а вiд згубного шляху - нехай побачать, щиро бажаю.
Цитата | Скарга
 
 
кравчук
#6 кравчук 04.10.2017, 20:36
від парфумів парфюмера надто смородом несе
Цитата | Скарга
 
 
!!!
#5 !!! 04.10.2017, 20:05
Показательный ник - Парфюмер. Сразу же напоминает историю одного милого убийцы.
Цитата | Скарга
 
 
???
#4 ??? 03.10.2017, 12:06
Не ловив товариш Сталiн гав -
Ворогiв народу зни-щу-вав.
А учнiвськi й вчительськi загали
Залюбки йому допомагали.
Не пройшла ворожая спiльнота:
На Гулазi згинула, сволота...
Цитата | Скарга
 
 
???
#3 ??? 01.10.2017, 14:09
«…бо вони є прислужниками кріпацької свідомості, небезпечно, бо вони, як свідчить навіть сьогодення, можуть трансформуватис я в мутний потік сепаратизму та запроданства…»

От же яка то несамовита сила – мистецтво. В текстi пана Пазинича нема жодного слова ненавистi, але вона все одно так бризка на всi боки з кожної окремої лiтери, що робиться моторошно i наводить мене на ось яку думку (якщо модератор дозволить її оприлюднити):

Спорить с Богом – смешная попытка.
На иное рассчитывать странно.
За иголкою следует нитка,
И Майданек ползет за Майданом…

А ось погляд вiдомого поета приблизно на ту ж тему:
Как просто отнять
У народа свободу!
Её надо просто
Доверить народу.

(Игорь Губерман)

От i виходить: i народ є, i свобода є, але а ваш «учительский загал» все бухтить про «мутнi потоки запроданства»…

До речi, пане Василю, i слово, i концепт «манкурт» запровадив до РОСIЙСЬКОЇ лiтератури Чингiз Айтматов (роман «И дольше века длится день»). Вам не ай-я-яй вдаватися до термiнологiї й знахiдок клятих сепарiв?
Цитата | Скарга
 
 
Парфюмер
#2 Парфюмер 30.09.2017, 20:51
"Рідна мова – це найсильніша зброя, навіть потужніша за найсучаснішу"

- Лепо глаголете, пан Василий.

"державі Русі-Україні вдалося протягом тисячоліття вистояти та зберегти свою неповторність."

- Особенно, если учесть, что название Украина-Русь появилось в миру Божием впервые в 2015 году благодаря именному указу Президента Порошенко. А до 2015 года никто про это название не ведал, все довольствовалис ь прежним названием.
Можете не проверять правдивость написанного, пан Василий. Я не люблю писать глупости.

"Попри намагання ворогів різного штибу знищити русичів-українців"

- Ну и злодеи! Ничего святого. Пан Василий, разрешите мне персонально называть вас русичем? Разрешаете? Ведь я единственный на форуме, кто хоть иногда вас хвалит за краеведческие перлы. По рукам?

"Сьогодні українцям знову доводиться відстоювати своє право на існування."

- И давайте честно скажем, что по своей воле, добровольно, без принуждения: по причине своего необузданного аффекта на Майдане, по причине зависти к счастливым и сытым европейцам, по причине наивной веры, что голодных и несчастных ждут с распростёртыми объятиями в Европе, по причине отсутствия вождей, у которых семь пядей во лбу и т.д.

" використання полків манкуртів та перевертнів, що відреклися свого роду"

- А давайте, пан Василий, совместными усилиями явим миру их анонимные имена? Я точно знаю одного перевертня в Лебедине, ну а вы осведомлены по всей Украине наверняка не хуже ЦРУ.

"їм вдалося вижити і переступити поріг сучасного світу."

- звучит как чистая музыка небесных сфер. Никто не спорит: украинцы очень стрессоустойчив ая нация благодаря лишениям и трудностям.
Немного перефразируя полководца Александра Суворова, можно смело сказать: что украинцу - хорошо, то немцу - смерть.

" Захопливе вивчення історії без ідеологічних міфів – це путівка в реальне життя, адже жити в ідеологічних міфах хоч і простіше, але соромно, принизливо й небезпечно."

-Пан Василий, я почти уверен, что прежде, чем написать эту, по-моему мнению, глубокомысленну ю фальшь вы поели галлюциногенных грибов. Да ещё и пытаетесь ввергнуть в заблуждение остальных разъяснением. Только не все здесь тупые овечки.
Давайте заключим спор: если согласны, то я могу здесь же написать навскидку 30 (тридцать) свежеиспечённых идеологических мифов, которые создала новая украинская власть за последнее время. Пусть народ почитает, а вам станет неловко за то, что вы так легкомысленно рискнули утверждать.
Так как? Вы там употребили хорошее и глубокое слово "соромно". Надо бы определиться нам с этим словом, есть у меня такое желание. А у вас?
Цитата | Скарга
 
 
???
#1 ??? 28.09.2017, 14:08
1) "Захопливе вивчення історії без ідеологічних міфів – ...."

2) "Попри намагання ворогів різного штибу знищити русичів-українц ів за допомогою війн та голоду, продрозверсток хліба та слова, використання полків манкуртів та перевертнів, що відреклися свого роду..."


Без ідеологічних міфів, знацця, пане Василю?
Ну, що ж, вам з гори виднiше...
Цитата | Скарга