вт.10172017

На що мають право орендарі водойм, а на що – ні

На що мають право орендарі водойм, а на що – ніЧи мають право орендарі водойм забороняти любительське риболовство на них? Чи мають вони право восени при вилові риби зі ставків випускати із них воду?

Іван ПЕТРЕНКО, рибалка-любитель.

З листа до редакції.

Спочатку – стисло на перше питання. З 1 липня в Україні почав діяти новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 травня цього року. Особливість типового договору є та, що за ініціативи Прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом». Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми.

Рибалки виловлюють рибу в орендованому ставку, з якого частково випущено воду

Попелястий риболовець

Тепер щодо питання другого. Осінь – пора року, коли орендарі виловлюють рибу зі ставків. Деякі з них вважають, що, отримавши водне дзеркало в оренду, вони мають необмежені права щодо його використання аж до знищення водойми включно. Діючим законодавством передбачено порядок регулювання та встановлення режиму роботи водного об’єкта, в тому числі й питання пониження рівня води водойми орендарем в ході здійснення ним вилову товарної риби. Перша інстанція для орендаря, який має намір понизити рівень води в орендованій водоймі, є органи місцевого самоврядування. Відповідно до статті 10 «Водного кодексу» встановлено компетенцію сільських, селищних, міських та район­них рад у галузі регулювання такої діяльності. Після того, як орендар отримав позитивне рішення органу місцевого самоврядування, йому слід звернутися до територіального органу Держводагентства України в Сумській області, де встановлюється режим роботи водного об’єкта і зазначається, на яку дату рівень води має бути відновлений на початковому рівні. Пунктом 8 статті 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» передбачено, що «рівень води в рибогосподарських водних об’єктах має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів. Підвищення або зниження рівня води у водних об’єктах погоджується з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства». Зниження рівня води у водних об’єктах також погоджується з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, тобто з обласним органом Держрибагентства України.

У разі відсутності в орендаря комплекту вище перерахованих документів, зміна рівня води в орендованій водоймі є дією, що вчинена з порушенням чинного порядку, передбаченого законодавством. Інспекцією рибоохорони орендар може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за статтею 188-5 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а в разі загибелі аборигенних видів риб у водоймі внаслідок її несанкціонованого спуску, буде обраховано збитки, заподіяні рибному господарству та за наявності істотної шкоди, матеріали будуть направлені до органів міліції для притягнення до кримінальної відповідальності правопорушника. Нагадаємо, що до аборигенних видів належать усі види риб, які розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка та інші), хоча вони можуть бути і товарними, якщо орендарі спеціально запускають мальків цих риб та вирощують їх.

Ведучий «Куточка рибалки»

Василь Пазинич.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Лебедин-інфо Сайт города Середина-Буда Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91