чт.08172017

Два запитання - до пенсійного

Два запитання - до пенсійногоВідповіді на запитання надає начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Наталія Володимирівна Моренець.
- Наталіє Володимирівно, в 1987 році у віці 33 років мені призначено пенсію за вислугу років, як військовослужбовцю. Після призначення пенсії я продовжував працювати та набув ще 28 років стажу. Чи маю я право перейти на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та як визначається розмір пенсії за віком?

- Статтею 5 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон №2262) передбачено, що особам, звільненим з військової служби, іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей може призначатися (за їх бажанням) пенсія на умовах і в порядку, передбачених Законом України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058).

Згідно з частиною 3 статті 45 Закону №1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду від пенсіонера. При цьому враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в абзаці 1 частини 1 статті 40 Закону №1058, та застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

З огляду на зазначене, при переведенні особи з пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону №2262, на пенсію за віком відповідно до Закону №1058 застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії відповідно до Закону №1058 в році, в якому особа звернулась за призначенням пенсії згідно з Законом №2262, але не менше показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік (1 197,91 грн.), з урахуванням якого перераховано пенсії, що були призначені чи перераховані до 2008 року.

Відповідно до статті 27 Закону №1058 пенсія за віком обчислюється за формулою П = Зп х Кс. Складові цієї формули: Кс – коефіцієнт страхового стажу визначається відповідно до статті 25 Закону №1058, Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії визначається відповідно до частини 2 статті 40 Закону №1058. При цьому, згідно з абзацом 1 частини 1 статті 40 Закону №1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, на підставі даних системи персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв на підставі довідки про заробітну плату.

В статті 27 Закону №1058 визначено максимальний розмір пенсії за віком, а статтею 28 Закону №1058 визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу.

- Наталіє Володимирівно, я народилася 14.12.1958 року. Працюю вчителем з 15 серпня 1982 року. Пенсію за віком мені призначили 14.06.2016 р. На момент призначення пенсії за віком я працювала у школі, продовжую працювати і тепер. Пенсію отримую на 15% меншою. Грошову допомогу в розмірі 10 пенсій мені виплатили теж на 15% меншою. Чи правомірно це і як встановлюється розмір грошової допомоги для працюючого пенсіонера?

- Пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Частиною 3 статті 29 Закону №1058 передбачено, що жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Водночас згідно з Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1191 від 23.11.2011р., для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону №1058, станом на день її призначення.

Тобто грошову допомогу виплачують у розмірі 10 призначених місячних пенсій незалежно від того, працює особа чи ні.

Вам виплачено грошову допомогу у розмірі 10 розмірів призначених пенсій. При цьому до розміру призначеної пенсії не враховано підвищення, встановлене частиною 3 статті 29 Закону №1058 за відстрочення часу виходу на пенсію, що відповідає вимогам законодавства.

При цьому факт Вашої роботи на цю виплату не вплинув.

Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Лебедин-інфо Сайт города Середина-Буда Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91