вт.08202019

Два запитання до Пенсійного

Два запитання до Пенсійного- Я інвалід ІІІ групи загального захворювання, не працюю, отримую пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком, так як маю страхового стажу більше 35 років. Чи повинні мені для розрахунку пенсії по інвалідності врахувати до загального стажу період з дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку?

- За загальним правилом розмір пенсії по інвалідності ІІІ групи відповіднодо Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) визначається як 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону.

Відповідно до статті 24 Закону, до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 даного Закону.

Пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком обчислюється непрацюючим інвалідам III групи, які мають страховий стаж не менше 35 років.

При обчисленні пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, враховується набутий страховий стаж та не передбачено врахування додаткового стажу від дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку.

- Я - пенсіонерка, продовжую працювати. У вересні 2017-го маю право подати заяву на перерахунок (пропрацювала два роки після попереднього перерахунку). Чула, що у жовтні будуть перераховувати пенсії усім. Як мені краще зробити: надати документи для перерахунку зараз чи чекати жовтня?

- Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Враховуючи вищезазначене, Ви маєте право звернутися із заявою про перерахунок пенсії до органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку в будь-який час, після виникнення права на перерахунок. Для проведення перерахунку радимо подати відповідну заяву.

Водночас повідомляємо, що 3 жовтня 2017 р. у Верховній Раді України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій». Органами Пенсійного фонду України згідно цього будуть проведені перерахунки пенсій, враховуючи дані про страховий стаж та заробітну плату за матеріалами пенсійної справи.

Відповіді на запитання надала головний спеціаліст відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії  Наталія Володимирівна Моренець.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.