Новий рік приніс нові зміни

Новий рік приніс нові зміниЗапитання: До якого терміну фізичній особі-підприємцю необхідно подати звітність  до ПФУ в 2013 році?

Відповідь: Новий рік приніс нові зміни. Якщо у минулі роки фізичні особи – підприємці звітували до Пенсійного фонду України до 1 квітня, то в  зв’язку з прийняттям постанови Правління Пенсійного фонду України від 10.12. 2012р. № 24-1 «Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України  від 8 жовтня 2010 року № 22-2»  термін звітування перенесено на 10 лютого.  

    

Відповідно до внесених змін з 1 січня 2013 року терміни надання звітності до Пенсійного фонду України для різних категорій фізичних осіб-підприємців (далі ФО - підприємці) встановлено різні, а саме:

- ФО-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподат­кування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом;

- ФО-підприємці, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артис­тичною, художньою, освітньою або вик­ладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

Відповідно до прийнятих змін ФО-підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність – тобто нульові звіти потрібно надавати обов’язково.

Отже, якщо в 2012 році Ви перебували на обліку як  ФО – підприємець, Вам необхідно до 10 лютого 2013 року надати звіт до Пенсійного фонду, а не до 1 квітня, як це було минулого року.

Вікторія Безкоровайна,

начальник відділу

персо­ні­фікованого обліку,

інфор­ма­ційних систем

та мереж  уп­равління

Пенсійного фонду України

в м.Лебедині та Ле­бединському районі.

 

Запитання: На які рахунки потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок  за грудень 2012 року?

Відповідь: Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині та Лебе­динському районі  повідомляє, що з 1 січня 2013 року набирає чин­ності Закон України від 16.10.2012р. № 5455-VI “Про внесення змін до статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на за­гальнообов’язкове державне со­ціальне страхування” щодо спла­ти єдиного внеску, який змінює пропорції розподілу єди­ного внес­ку, що дає можливість робото­давцям сплачувати нара­хований єдиний внесок на за­гально­обов’яз­кове державне соціальне страхування одним платіжним дорученням. З метою реалізації Закону України № 5455-УІ управ­лінням з 1 січня 2013 року  відкриті нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зараху­вання єдиного внеску. За довід­ками звертатись за адресою: вул. Антонова, 6 «Б», каб. №2.

Марина БОНДАРУК,

начальник відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного

фонду України

в м. Лебедині та Лебединському районі.