пт.04192019

Запитання - до Пенсійного

Із 2000-го по 2010 рік я здійс­нював під­при­єм­ницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування. Під час нарахування пенсії подав довідку про сплату єдиного податку, але коефіцієнт заробітку за період із 2000-го по 2003 рік було враховано в нульовому значенні. Чи правомірно нараховано пенсію і чи можливо відмовитися від стажу за зазначений період?

Відповідь на запитання дає заступник начальника управління Світлана Вікторівна Бундюк.

Порядком подання та оформлення документів для приз­начення (перерахунку) пенсій від­повідно до Закону України «Про зага­ль­нообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, за­реєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (зі змінами), визначено, що особам, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, період здійснення такої діяльності до 01.01.2004 р. підтверджується спеціальним торговим патентом або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01.01.2004 р. — за даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) передбачено, що для обчислення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробіток первинними документами, або в разі якщо страховий стаж, починаючи з 01.07.2000 р., становить менш, як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв.

Отже, у разі відповідного підтвердження страхового стажу за час здійснення підприємницької діяльності, починаючи з 01.07.2000 р., такий період має бути враховано для визначення заробітку, з урахуванням якого визначається розмір пенсії (за даними персоніфікованого обліку). За відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про отримуваний дохід із 01.07.2000-го по 31.12.2003 р. зарплата для обчислення пенсії за цей період враховується в нульовому значенні.

Відмову від підтвердженого стажу законодавством не передбачено. Водночас цей період підпадає під оптимізацію відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Лебедин-інфо Сайт города Середина-Буда Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.