сб.02162019

Запитання - до пенсійного

Запитання - до пенсійногоВідповідь на запитання надає заступник начальника Білопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Бундюк.

Я народилася 13.11.1961 р., на час досягнення віку 60 років мій стаж становитиме 22 роки. Чи зможу я оформити пенсію за свого чоловіка, який помер у 2015 році та мав стаж 35 років?

Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) пенсію у зв’язку з втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний для призначення йому пенсії по III групі інвалідності (від 1 до 15 років залежно від віку, в якому настала смерть годувальника).

Дружину (чоловіка) вважають непрацездатними членами сім’ї, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону.

Згідно зі статтею 26 Закону жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років. У 2021 році для призначення пенсії у 60 років потрібно мати не менше, як 28 років страхового стажу. За відсутності 28 років страхового стажу пенсія за віком може бути призначена після досягнення віку 63 роки. Для цього в 2024 році потрібно мати не менше, як 21 рік страхового стажу.

Отже, Ви матимете право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника після досягнення 63 років, за умови, що на дату смерті чоловіка Ви перебували на його утриманні.

Згідно з пунктом 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 (зі змінами), до заяви про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника подають, зокрема, документ про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника. Відповідно до пункту 2.11 Порядку за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів, приймають довідки або інші документи про склад сім’ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом із годувальником за однією адресою), виданий згідно з вимогами статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». У разі неможливості подати такі документи факт перебування на утриманні встановлюють у судовому порядку.

За наявності стажу 22 роки Ви набудете в 63 роки право на пенсію за віком. Відповідно до статті 10 Закону особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (наприклад, за віком та у зв’язку з втратою годувальника), призначають один із цих видів пенсії за її вибором.


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Лебединская информационная сеть Лебедин-інфо Сайт города Середина-Буда Неофициальный сайт города Глухова  Шосткинский портал Липовая ДолинаВеликая Писаревка
© 2006-2016 Лебедин press - Передрук матеріалів за наявності гіперпосилання на www.lebedinpress.com.ua
Лебедин press не несе відповідальності за зміст коментарів.
Редакційна колегія. Головний редактор Василь Дацько.
Телефон: 2-28-91 Факс: 2-28-91

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.