З українських водойм зникають чехоня, лин, головень, сазан, жерех. На це впливають браконьєри. Їх за останні 20 років побільшало майже вшестеро, за даними Асоціації рибалок України.
У рік незаконно виловлюють приблизно 80 тис. т риби.
– Тіньовий ринок наблизився до обороту в 6 мільярдів гривень, – каже голова Асоціації рибалок Олександр Чистяков. – Рибоохорона перетворилася в пособника й сама підштовхує браконьєрів на злочини.
Існують певні корупційні схеми. Це пік убивства рибної галузі України. Поширеного промислового виду ляща, порівняно з 2000 роком, у наших водоймах залишилося не більш як 25%, щуки – 15%, судака й сома – 8%. Про це говорять учені. А чехоня, лин, головень, сазан, жерех узагалі на межі вимирання.
– Нераціональне використання рибного ресурсу і його знищення призведуть до того, що до 2050 року у вітчизняних водоймах може зникнути риба, – додає Чистяков. – Крім браконьєрства, є ще багато факторів, що на це впливають. Зокрема, екологічне забруднення річок і незаконний промисел – коли риболови тягають із водойм набагато більше риби, ніж дозволено.
Анна ЛАКИЗА.