Стрічка новин
Не ставайте в черги... за COVIDом!  : За  минулий   шостий тиждень, з 07.02. по 13.02.2022р.  включно, в Лебединській міській  об’єднаній територіальній громаді зареєстровано    358  хворих на COVID-19. Підопригори запрошують на фестиваль БОРЩУ: Як ми вже повідомляли, у селі Підопригори Лебединського ра­йону, де щороку проводився «Квартал Фест», у цьому році до Дня Незалежності Глаголiв дуб: Весна 1968 року змінила в моєму житті не лише місце проживання, а й багато чого іншого. Я ще далі відійшов Ціни на ринку в м.Лебедині на 1 червня 2022 року: М’ясо (1кг) – 130-160 грн. Сало (1кг) – 50-150 грн. Росіяни знову розпочали обстріли Сумщини. Постраждала Велика Писарівка: Кілька годин тому відбулися обстріли деяких прикордонних населених пунктів Сумської області з артилерії чи з мінометів. Були скинуті 120-мм міни, ПОШИРЕННЯ ОМІКРОНУ ТА ІНШИХ ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ: За  минулий тиждень, з 31.01. по 06.02.  2022р.  включно, в Лебединській міській об’єднаній територіальній громаді зареєстровано    440  хворих на COVID-19. Російська військова техніка підходить до білоруського кордону — МВС: Російська військова техніка підходить до білоруського кордону, а білоруські дипломати залишили територію України. Повідомляє Суспільне Суми з посиланням на  радника  Пишаємося нашою Василівною: Близько 30 років тому, з мальов­ничої Полтавщини до Кам’яного, доля закинула цю працьовиту, талановиту, щиру, добру жінку. Відкриття ринку землі. На що чекати?: Мораторій на продаж землі в Україні діяв з березня 1992 року. Держава дала українцям землю за умови не продавати і Світлини: Розглядаю старі світлини... Скільки їх назбиралося за багато років! Деякі пожовкли від часу і неякісних реактивів. Деякі, наче  витвір мистецтва

Сучасна українська школа на початку нового тисячоліття перебуває в процесі інтенсивного розвитку, плідного пошуку, активізації науково-педагогічної ініціативи. Уже більше 30-ти років для дітей Лебедина гостинно відкриває двері заклад загальної середньої освіти I-IIIступенів №7.

Тож символічно редакція газети поставила 7 запитань директору закладу І.А. Харченко.

– Ірино Анатоліївно, у школі дуже досвідчений, творчий колектив. Розкажіть про нього.

– У закладі працює 48 педагогів, із них 9 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», 27 – вищу категорію, 4 педагоги мають звання «учитель-методист», 9 – «старший учитель», 5 – відзнаку «Відмінник освіти України». Педагоги закладу – активні учасники Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року». У номінації «трудове навчання» учитель О.М.  Івахнова виборола ІІІ місце в обласному етапі конкурсу. Педагогічні працівники реалізовують інноваційну діяльність. А.І. Бендюг пройшла навчання експертів із експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації; після закінчення навчання мені разом з О.В.  Безкоровайною, Л.М. Судніциною довірили виконувати роль експертів інституційного аудиту; учителі англійської мови взяли участь у міжнародному проєкті «GoCampONLINE: AroundtheWorld» і є  учасниками  програми GoCampOnlineAfterSchool «DreamingBig».

Кадровий склад педагогічного колективу закладу на початок нового навчального року дає впевненість у забезпеченні якісного освітнього процесу та буде спрямований на ефективне виконання завдань, поставлених державою перед системою повної загальної середньої освіти.

– За результатами ЗНО у минулому навчальному році заклад посів почесне ІІ місце серед навчальних закладів Лебединської громади, 28-е –  в ТОП-200 в Сумській області. Якими ще досягненнями дітей Ви пишаєтесь?

– У школі навчається 610 учнів. Із них у 2020-2021 навчальному році нагороджено Похвальним листом 38 учнів; 6 випускників нагороджено Похвальними грамотами «За високі досягнення у навчанні окремих предметів» (з 12 предметів); 4 випускники закладу нагороджені золотими медалями «За високі досягнення у навчанні»; 2 випускники 9-х класів отримали свідоцтво з відзнакою. Базова і старша школа мають успіхи у проведенні інтелектуальних конкурсів та олімпіад. У І етапі олімпіад із 17 предметів взяли участь 503 здобувачі освіти, із них 146 посіли І-ІІІ місця. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін із 6 предметів взяли участь 47 учнів, які вибороли 19 призових місць (із решти навчальних предметів проведення ІІ етапу олімпіад було призупинено).

 Наші учні є активними учасниками конкурсу – захисту наукових робіт МАН. За результатами обласної науково – практичної конференції «Перший крок у науку» Дипломом І ступеня нагороджений Дмитро Голуб, Дипломом ІІ ступеня відзначені Марина Моренець, Олександра Борисенко, Анна Боженко.  Учні школи – постійні учасники Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У 2020-2021 навчальному році Олеся Сорочинська виборола 3 місце в обласному етапі конкурсу ім. П.Яцика, Анастасія Вельбой – 1 місце у міському етапі зазначених випробувань (учитель Л.О. Діденко). Здобувачі освіти стали призерами ІІ, ІІІ етапів конкурсу «Проба пера»: ІІІ етап – Лілія Тараспольська   — ІІІ місце у номінації «Проза», Тетяна Бузулюк — ІІ місце у номінації «Гумор»; Анна Боженко – ІІІ місце у ІІ етапі конкурсу.  Команда учнів 9 класу (учитель О.М. Тараспольська) посіла ІІІ місце у Все­українському конкурсі відеопроєктів «Lime. Gotoread» від Київського університету імені Бориса Грінченка.

Саме за цими перемогами та здобутками стоїть титанічна робота педагогів та плідна, дружня співпраця батьків, дітей та вчителів, які як один цілісний живий організм крокують назустріч новим технологіям та новим знан­ням.

У закладі діє учнівське самоврядування «Країна Данко».

Стипендію міського голови «Кращий учень закладу освіти» отримували протягом року: Валентин Утка, Аліна Хрін, Олеся Сорочинська, Андрій Шульга та Анна Боженко.

– ЗЗСО І-ІІІ ст.  №7 першим у Лебединській міській громаді відчув на собі нову процедуру вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації. Колектив із нетерпінням його очікував. Як він пройшов?

– Інституційний аудит тривав  у закладі із 12 до 20 травня 2021 року і є зовнішнім оцінюванням роботи школи, під час якого незалежні експерти вивчають освітні та управлінські процеси. Роботу школи оцінювали за чотирма напрямками: освітнє середовище, система оцінювання учнів, педагогічна діяльність та управлінські процеси.

Важливою частиною аудиту школи було дослідження думки учасників освітнього процесу: що учні та їхні батьки кажуть про якість освіти в школі, якою є думка педагогічних працівників.

Аудит пройшов  відкрито, доброзичливо та толерантно. Експерти вивчили наші управлінські освітні процеси, визначили сильні сторони та надали рекомендації щодо усунення слабких аспектів діяльності школи. Ми розробили свою стратегію розвитку закладу та основні напрямки роботи, серед яких –інноваційні технології, навчання командній роботі та національно-патріотичне виховання.

– Які плани маєте на майбутнє?

– ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 із впевненістю та готовністю до нових відкриттів розпочала новий 2021-2022 навчальний рік. Переконані, що цьогоріч  працівниками школи будуть підкорені нові вершини та відкриті нові горизонти на шляху до покращення процесу навчання та виховання дітей.

Велика вдячність батьківській громаді, яка завжди є помічником і порадником у вирішенні багатьох проблем (її очолює Інна Володимирівна Борисенко). Батьки тісно співпрацюють із педагогічним колективом, реалізовуючи різнопланові заходи з розвитку освітнього середовища закладу.

Для організації харчування дітей у нас  створено всі необхідні умови. Матеріальна база шкільної їдальні відповідає щодо цього нормативним вимогам. Харчоблок оновлено за рахунок Державної програми з використанням частки коштів міського бюджету.

Навчальний заклад забезпечений медичною сестрою, яка систематично проводить аналіз стану здоров`я учнів, про що своєчасно інформуються батьки.

– Чи є в Лебедині заклади освіти з поглибленим вивченням англійської мови?

– Так. Це Лебединський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 Лебединської міської ради Сумської області.

– Де можна отримати інформацію про освітні послуги закладу?

– Дану інформацію можна отримати на сайті школи http://7shkola.com.ua.

А де ми можемо знайти інформацію про яскраве, бурхливе життя здобувачів освіти та педагогічного колективу?

– Знайти це можна на Facebook-сторінці https://www.facebook.com/groups/­­­1382021022145359/.

А якщо хочете стати невід’ємною частинкою нашої дружної освітянської родини,  ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 із радістю чекає та запрошує до себе на навчання дітей Лебединської громади.

– Дякуємо, Ірино Анатоліївно, за змістовну розповідь. Нехай ваші колективні задуми обов’язково стають реальністю.

Бесіду вела

Людмила Черкаська.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Шановні читачі! Чекайте нових зустрічей на сторінках тижневика із освітянськими колективами Лебединщини та Сумщини.

 Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар