Кожний навчальний заклад має своє обличчя, успіхи, традиції. Поділіться і ви цим зі своїми колегами-освітянами і нашими читачами на сторінках тижневика «Будьмо разом». І цей крок назустріч одне одному допоможе нам зробити життя цікавішим, а здобутки в освіті й вихованні – більш вагомішими.
Сьогодні наша розповідь про Рябушківський ЗЗСО.
Звисоти пташиного польоту бачиш безкраї поля, річку, яка звивається між численними вільхами, та ліс, ліс, ліс.., а потім твої очі зупиняються на двох виблискуючих банях храму Іоанна Предтечі... Це моє село. Село Рябушки. З одного боку луг, а з іншого – сосновий ліс. У затишному куточку, біля лісу, збудували колись у далекому 1966 році Рябушківську школу, перед нею висадили яблуневий сад, а позаду пізніше розбудували стадіон, а з 2019 року – міні - футбольне поле зі штучним покриттям.
Рай для дитини: хочеш, яблука їж, хочеш груші, хочеш, у футбол грай, а якщо сміливий, то і в ліс на прогулянку гайнути можеш. Але все це відходить на задній план, коли лунає дзвінок. Ви переступаєте поріг не простої сільської школи з коричневою дошкою і шматком крейди і вбиральнею зовні, а потрапляєте у доволі сучасну, добре оснащену, з високим рівнем матеріальної бази, де викладають учителі – предметники, які володіють новітніми інформаційно-комунікативними технологіями; де в кожному класі є інтерактивна дошка з проектором та комп’ютером, а учні мають доступ до знань з усього світу завдяки мережі Інтернет. Ось уже сімнадцять років керує школою директор Володимир Солоха. Педагогічний колектив налічує 18 учителів. З них: 1 – старший вчитель, 4 – з вищою кваліфікаційною категорією, 8 – з першою категорією. 3 – з другою, 2 – спеціалісти.
Гордість школи з 2018 року – класи Нової Української Школи, про які можна говорити безкінечно! Завдяки допомозі Рябушківської сільської ради (колишній голова Іван Шолудько), депутатів колишнього Лебединського району (Леоніда Падалки, Віталія Волощука), благодійного фонду «Разом з Кернел», допомозі батьків ми маємо казкові класи, які нічим не поступаються «столичним», а в деяких моментах, навіть виграють.
Кожного року в школі проходять зустрічі випускників. Ви б бачили яке здивування викликають наші класи у людей, які живуть у містах! Здивування в хорошому сенсі цього слова. Єдиний мінус нашої школи – це відсутність дітей, точніше їх мала кількість. Про сьогодення багато говорити не треба: немає роботи – немає молоді. Це страшно! Село зникає… І, можливо, в недалекому майбутньому зникне як явище взагалі. Але ми ще існуємо, і дуже хотіли б, щоб наша робота не зникла в нікуди, а ми мали можливість і далі давати знання дітям. У нас для цього є гарні можливості: це автобус, який возить дітей з інших сіл, а міг би і з міста, це і саме приміщення, яке розраховане на 320 дітей (велике, світле, привітне), це їдальня, де готують смачно і корисно, це спортзал з нещодавнім ремонтом (новими душовими і туалетами). І, найголовніше: для батьків – рейтинг ЗНО – 51 місце з 208 у Сумській області, четверте в межах Лебединської ОТГ; для дітей – відкриті можливості, безперешкодний доступ до якісної освіти.
Учні, де ви? Відгукніться!
Школа чекає на вас!
Людмила Лещенко, вчителька.