Сьогодні чи не найголовніша проблема всієї нашої планети – подолання коронавірусу, котрий уже завдав і завдає зараз чимало шкоди здоров’ю і життю землян.
Про все це відомо із різних засобів комунікації, котрі щодень передають інформацію про реальний стан справ у боротьбі з цією пандемією, про кількість захворілих, одужавших і, на жаль, кількість хворих, котрі пішли із життя через цю тяжку недугу.
Тижневик «Будьмо разом» теж кожного номера повідомляє про ситуацію із захворюваннями на коронавірус на Сумщині, Лебединщині. А як рятують наших співгромадян від недуги і хто стоїть на передньому краї боротьби з нею в нашому місті й районі? За коментарем редакція газети звернулася до завідувачки інфекційним відділенням КНП «Лебединська центральна районна лікарня» Маргарити Горової.
– Майже всім громадянам уже відомо, який це підступний вірус. Однак є й скептики, які не вірять у це. Тож зауважую, що його загрозлива дія спрямована на всі системи людського організму (звісно, індивідуально, в залежності від імунітету) – дихальну, серцево-судинну, неврологічну, ендокринну, шлунково-кишковий тракт.
Коли навесні цього року з’явилися перші хворі на COVID-19 в місті і районі, було облаштовано кілька ізольованих ліжок при кардіологічному відділенні. Але згодом їх виявилося замало. Тому з нашої місцевості їх почали направляти на стаціонарне лікування до Сумської обласної і Тростянецької районної лікарень (опорні інфекційні лікарні).
На осінь кількість хворих почала зростати. За розпорядженням Управління охорони здоров’я облдержадміністрації адміністрацією лікарні на чолі з головним лікарем Владиславом Михайловичем Шепілем було відновлено роботу інфекційного відділення, ми отримали пакет від Національної служби здоров’я «Стаціонарна допомога пацієнтам із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом M-SARS-COV-2».
Одержавши дозвіл, і кошти, довелося працювати напружено – і в стислі строки приміщення було підготовлене до прийому хворих. До кожного ліжка підведена система по забезпеченню киснем, облаштовані бокси, створені умови для ізоляції хворих.
У відділенні оперативно зробили косметичний ремонт: все пофарбували, поклали новий лінолеум, завезли ліжка, нову постільну білизну, і з 15 жовтня ц.р. воно офіційно відкрилося на 25 ліжко-місць.
На сьогодні відділення забезпечене кисневими концентраторами, пульсометрами, електрокардіографами, автоматичними апаратами для вимірювання тиску, апаратами штучної вентиляції легенів, медикаментами згідно протоколу лікування.
Відділення укомплектоване й кадрами у кількості 26 чоловік.
Добре слово варто сказати за всіх працюючих у відділенні – лікарів, медичних сестер і молодших медичних сестер, дезінфектора. Навантаження на них і фізичне, і емоційне. Всі працюють професійно, відповідально, добросовісно. Адже цього від нас вимагають і час, і ситуація. По-суті, ці люди, погодившись працювати у відділенні (до речі, коли їм запропонували, вони погодилися, не вагаючись), щоденно ідуть на роботу, ризикуючи власним здоров’ям, але щоб допомогти пацієнтам. Хоча колектив повністю забезпечений індивідуальними засобами захисту: спеціальними костюмами, масками, деззасобами. Але, погодьтеся, нелегко відпрацювати зміну в антиковідній екіпіровці. Скидаючи все те по її закінченню, почуваєшся, наче після парної у лазні.
Особливої вдячності й доброго слова заслуговує молоде подружжя лікарів Гур’єнів. Терапевт Марія Андріївна і реаніматолог Станіслав Петрович нещодавно, по закінченню інтернатури, залишилися працювати в нашій лікарні. Молоді лікарі професійні, уважні, чуйні. Відчувається, що недарма обрали професію лікаря, маємо надію, що вона стане справою їхнього життя на довгі роки. Пацієнти відділення завдячують працівникам відділення за своє одужання. Як і старшій медичній сестрі Тетяні Андріївні Зеленській, котра оперативно і вміло вирішує питання життєдіяльності відділення.
У відділенні створені всі умови для перебування хворих: тепло, затишно, ретельно проводяться дезінфекція, кварцування, прибирання.
По декілька разів на день медсестри вимірюють у пацієнтів температуру, тиск, сатурацію (перевірка насиченості легенів киснем). Медичні сестри вчасно ставлять крапельниці, роблять уколи. Їм особливо гаряче працюється, адже доводиться підключати крапельниці пацієнту по два, а то й три рази на добу, слідкуючи за їхнім станом під час приймання ліків.
Колектив відділення намагається все робити, аби врятувати людські життя від цієї підступної хвороби. Та, на жаль, іноді не вдається. Тому, користуючись нагодою, звертаюся до жителів міста і району: за перших ознак хвороби (температура, ломота в суглобах, кашель, зникнення смаку і нюху) відразу звертайтеся до сімейного лікаря, який скерує вас у правильне русло лікування. Ніколи не гайте часу. А щоб уберегтися від підступного вірусу, а потім хвороби, дотримуйтесь елементарних правил безпеки: носіть маски, відвідуючи громадські місця, магазини і т.д., дотримуйтесь дистанції у 1,5 метра, ретельно мийте руки з милом, користуйтеся дезінфікуючими засобами, збагачуйте організм вітамінами…
Чергова зміна інфекційного відділення: І ряд: Тетяна МІЩЕНКО – молодша медична сестра, Надія СЛІПЧЕНКО – молодша медична сестра, Оксана БЛОХІНА – медична сестра, Марія ГУР’ЄН – лікар-терапевт, Маргарита ГОРОВА – завідувачка відділення, Вікторія КОЛІСНИК – медична сестра, Станіслав ГУР’ЄН – лікар-реаніматолог; ІІ ряд: Марина САФІНА – медична сестра, Тетяна ЗЕЛЕНСЬКА – старша медична сестра, Наталія СКЛЯР – дезінфектор, Валентина КАЛЬЧЕНКО – сестра-господарка, Ірина БЯТОВА – медична сестра (зліва-направо).
Бажаю всім здоров’я і вітаю з прийдешніми Новорічними і Різдвяними святами.