Стрічка новин
А ви чули? Бачили? читали?: На Сумщині вибухнув будинок. У селі Сім’янівка Конотопського району через вибух зруйновано стіни та перекриття будинку. Надзвичайна подія сталася 9 Прийшов іюнь – на рибу НЕ плюнь: Мабуть, багато хто чув прислів’я «прийшов іюнь – на рибу плюнь!». У цьому переконані ті, хто не займається риболовлею. Поспілкувалися і відпочили: Осінь… Це – неймовірна казка. Сама природа раділа нашому професійному святу – Дню працівників освіти. А в Лебединському коледжі ім.А.С.Макаренка Малий та середній бізнес серед лідерів в Україні по «карантинних» виплатах: Задля пом’якшення ситуації, спричиненої коронавірусом, Урядом передбачена виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцям із числа У Лебединському художньому музеї відкрили відділ реставрації: У художньому міському музеї ім. Б.К. Руднєва у Лебедині запрацювала власна реставраційна майстерня. Відтепер більшість картин отримають нове життя Черговий трюк?: Телефонний дзвінок вечірньої пори збентежив не на жарт. «Чому це в п’ятницю, вже по закінченню робочого дня турбує «Сумигаз­збут»? – ДистанцIйне навчання I ЗНО: як лебединські випускники готуються до іспитів?: Підготовка до зовнішнього неза­леж­ного оцінювання – справа ду­же важлива в житті кожного ви­пуск­ника, тому що від цього іспиту за­­лежить те, 21 листопада – день працівників сільського господарства: Працюємо з людьми і для людей. ТОВ «Ворожбалатінвест», що входить до групи компаній «Агропросперіс», досить відоме сільськогосподарське підприємство, яке протягом усього Діти розбудовують громаду: У рамках участі в обласному конкурсі проєктів «#Діти_розбудовують_громаду» учні ЗЗСО №7 м.Лебедина провели акцію –️ «Зупинись! Подивись!»️, метою якої було Засуджено 20-річного юнака, який скоїв низку злочинів проти власності: Роменською окружною прокуратурою в суді доведено вину 20-річного юнака в шахрайстві, грабежах, крадіжках та викраденні документів.

На цей раз розмову віч-на-віч ми ведемо з нашим земляком, а нині жителем м. Харкова, тренером-викладачем із велоспорту Олександром Звоновським.

– Шановний земляче, щи­ро вітаємо Вас і шлемо найтепліші побажання з  рідного лебединого краю, з Вашої малої батьківщини. Вдячні, що погодилися пос­пілкуватися з читачами тижневика  для сімейного читання «Будьмо разом». Тож і перше запитання: чим дорогий серцю Лебедин?

– Щиро вдячний за запрошення на бесіду. Перш за все, хочу звернутися до історії моїх дитинства та юності, проведених на славній землі Сумщини, у рідному місті Лебедині. Дитинство було таким, як у всіх моїх однолітків наприкінці 50-х років минулого століття. А ось спортивна юність розпочалася бурхливо. У 60-ті роки в Лебедині почали стрімко розвиватися спорт і фізкультурний рух. У 1965 році, першовересневого дня, вперше відкрила свої двері для охочих займатися спортом дітей Лебединська ДЮСШ. Її організатором і першим директором був В`ячеслав Іванович Шило. Потім два роки школу очолював Григорій Степанович Тимощенко. А ось із 1967-го по 2001-ий беззмінним директором закладу був чудовий тренер і чудова людина Леонід Васильович Бондар. Молодими і завзятими тренерами на початку діяльності школи були Віктор Михайлович Гірський (волейбол), Ольга Дмитрівна Дудіна (Єфремова) (художня гімнастика), Василь Миколайович Кубатін (легка атлетика) і, звісно ж, Леонід Васильович Бондар (волейбол). У школах міста працювали теж талановиті й енергійні викладачі фізкультури, які наполегливо готували юних спортсменів із різних видів спорту. Зокрема, в школі №1 – Євген Герасимович Лісов, Раїса Василівна Гудим, Віктор Іванович Новак, №2 – Володимир Григорович Радченко, №3 – Олег Дмитрович Сорокін, №5 – подружжя Анатолій Васильович і Ольга Данилівна Гнєдаші, №6 – Іван Степанович Радченко й Павло Петрович Логвиненко. Всі вони залишили глибокий слід у розвитку спорту в Лебедині, а в результаті їхньої викладацької і тренерської роботи наше місто прославили своїми спортивними досягненнями Віктор Русанов, Анатолій Кузін, Микола Костюков, Микола Глизь, Сергій Слєпченко, Володимир Безкоровайний (лижники і легкоатлети, тренер І.С. Радченко). У волейболі відзначилися Михайло Влезько, Олександр Бобиренко (тренер В.М. Гірський), Валентина Карпенко, Ніна Мокляк, Тетяна Іваннікова, Галина Харитоненко (тренер Л.В. Бондар).

Спортивний ентузіазм охоплював все більше й більше лебединську молодь. У місті з`явилося ряд добровільних спортивних товариств: «Колос» (очолював Ігор Петрович Голуб), «Спартак» (Микола Дмитрович Стеблянко), «Авангард» (Костянтин Борисович Кульомза). Головою спортивного комітету району був Григорій Іванович Кулик, який віддав цій справі десятки років свого життя. Мене особисто захопив велосипедний спорт. Сприяв цьому мій рідний брат Борис. Брати Микола і Віктор Карпенки, Володимир Крусь теж активно тренувалися разом з нами у чудового тренера Ігоря Петровича Голуба.

Отже, Лебедин дорогий мені тим, що це, по-перше, моя мала батьківщина, а по-друге, що він дав мені путівку в життя і визначив мою майбутню професію.

– Знаємо, що Ви за про­фесією – спортивний тренер. Кому завдячуєте за її вибір?

– Спорт висуває багато вимог до людини. Це, насамперед, фанатизм і бажання бути чемпіоном. Саме таким був і я. Ці якості й визначили мою долю. В 1972 році після закінчення СШ№1 вступив до Київського державного інституту фізичної культури, а в 1976 році успішно закінчив навчання і отримав спеціальність тренера-викладача з велоспорту. Свою тру­дову діяльність розпочав у спеціалізованій дитячо-юнацькій школі Олімпійського резерву в м. Харкові тренером з велоспорту. І своєму вибору життєвої стежини і професії завдячую саме тренеру І.П. Голубу і всім вище названим ентузіастам розвитку спорту в Лебедині.

– Чим позначена Ваша тренерська стежина? Маєте спортивні досягнення, від­знаки?

– Тренерська робота – це наполеглива співпраця тренера зі спортсменами, а її результат  –  це виступ на змаганнях і зайняті місця. Завдяки кропіткій роботі мої учні досягали кращих результатів із року в рік на республіканських і всесоюзних змаганнях з велоспорту. У 1985 році мене з групою моїх вихованців запросили на роботу в Центр Олімпійської підготовки «Темп» в м. Харкові. ЦОП «Темп» має славну історію, адже в ньому підготовлені такі чемпіони світу з велоспорту, як Олександр Зінов’єв – дворазовий чемпіон світу в командній гонці на шосе 1983,1985 р.р. і Василь Жданов – чемпіон світу в командній гонці на шосе 1985р.

За час роботи в ЦОП «Темп» до 1991 року мої вихованці 14 разів ставали переможцями першостей СРСР і всесоюзних змагань, п’ять спортсменів виконали норматив майстра спорту міжнародного класу. Так, Сергій Зарубін – учасник чемпіонату світу по гонках на шосе в Новій Зеландії, Костянтин Чорний – срібний призер чемпіонату СРСР у командній гонці.

– Ви спорт не залишали ні на мить? Чи, можливо, лихі 90-ті щось змінили у Вашому житті, тобто, довелося робити круті повороти в ньому?

– Ви добре знаєте, що в 1991 році відбулися глобальні зміни в житті тодішньої нашої країни: Радянський Союз припинив існування. Припинилося державне фінансування спорту, був закритий і ЦОП «Темп». Зважаючи на обставини, довелося вибирати і шукати нову життєву дорогу. Оскільки все попереднє моє життя і робота були пов’язані з велоспортом, то й на цей рахунок вибір був не випадковим – знову моя любов і стихія – велосипед. Довелося починати, як кажуть, з нуля, опановувати ази ринкової економіки, що зароджувалася. Перші кроки були зроблені в Україні, потім відкрилися міжнародні ринки. Провідними країнами в велоіндустрії є Тайвань і Китай. Все почалося з відвідин мною міжнародних велосипедних виставок, де й налагоджувалися партнерські стосунки з виробниками велосипедів і велопродукції. Бізнес – це дуже складна справа і робота, які охоплюють багато аспектів і ризиків. І тільки наполегливі і по-справжньому професіонали досягають успіху. Завдяки багаторічній наполегливій праці зміг стати успішним бізнесменом.

– Знаємо, що Ви побували в багатьох країнах світу. Яких саме?

– З дитячих років мене вабила дорога. Це – нові місця, нові люди, зустрічі, звичаї, уклад життя, тож все це залишилося на все життя. Пристрасть до подорожей у крові. Мені довелося побувати на всіх 5 континентах і в 125 країнах світу. Хвиля емоцій переповнювала душу і серце – це зовсім інший світ. Не передати відчуттів і вражень. Це нові відкриття і пізнання світу. Це те багатство, яке кожен повинен досягти сам.

– Яка з них найбільше вразила? Чим саме?

– Дуже складно з усієї безлічі країн виділити найбільш цікаву або екзотичну. Але відзначу найяскравіші моменти, що мене надто вразили. Це Бразильський карнавал, мегаполіси Нью-Йорка, Гонконга, Сінгапура, Дубаї, а з екзотичних островів – острів Боро-Боро (Таїті), унікальна природа Сейшельських островів, природний парк тварин Крюгер (ПАР). А взагалі вразило все, що бачив, адже наша планета Земля дуже красива й унікальна.

Я дуже радий і гордий з того, що зміг подолати багато відстаней і побачити весь світ – це того варто. І якщо є мрія, досягнувши її, вважаєш себе щасливою людиною.

– Олександре Тимофійовичу, ще трудитеся чи на заслуженому відпочинку?

– Нині залишаюся таким же фанатом велоспорту, веду активне особисте і суспільне життя. Управління бізнесом передав синові, вважаю, що молоді люди повинні розвиватися і рухати прогрес, зокрема і у велоіндустрії.

– Таке банальне запитання: а чи задоволені пройденим шляхом? Якби почати все спочатку, ступили б на ту ж життєву і професійну стежину?

– Моя життєва філософія полягає в наступному вис­ло­в­люванні Дейла Карнегі: «Найголовніше в людині – вміння мислити. Наші думки – це наші справи, а наші справи – це наша доля». Я пройшов свій життєвий шлях гідно, і це головний результат.

– І, на закінчення спілку­вання, ми просимо Вас висловити побажання землякам і читачам газети зокрема.

– З великою вдячністю всім моїм землякам, однокласникам, тренерам, педагогам бажаю здоров’я. Сподіваюся, що лихо коронавірусу, яке охопило планету, незабаром мине. І тоді подорожуйте, відкривайте нові країни, пізнавайте світ, отримуйте заряд емоцій і вражень.

А тепер наші традиційні

7 бліц-запитань

– Ваш життєвий девіз?

– Завзятість і професіоналізм.

– Окрім спорту, у Вас є ще хобі?

– Подорожі, фотографія.

– Ви – людина з відкритою душею?

– Відкритий для добрих людей.

– Хто Ваш кумир по життю?

– Едді Мерк (велосипедист), Білл Гейтс (засновник компанії Майкрософт, філантроп).

– А найкращий, найнадій­ніший друг?

– Спорт, знання.

– Яка пора року приносить найбільшу радість?

– Літо.

– Які українські страви по­любляєте?

– Короп із гречкою («по-царськи»).

– Дякуємо, Олександре Тимо­­­­фійовичу, за бесіду. Зи­чимо доброго здоров`я, всі­ляких гараз­дів і оптимізму на майбутнє.

Статуя Христа Спасителя,  Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Нова Зеландія

Нова Зеландія   (селище Хобітон, де знімався фільм «Володар перснів»)

Острів Бора-Бора

Греція, Халкідікі

Таїті

Сейшели

Золотий палац, Японія, Кіото

Розмову вела

Надія СОЛОДОВНИК.

Додати коментар