Стрічка новин
Уривки Лебединських розмов: Розмовляють два чоловіка біля АТБ у центрі міста: – Я оце дивлюся, відвідувачі супермаркету, перш ніж зайти, які тільки маски не Матері російських загарбників «штурмують» військкомати, щоб забрати синів з України: Для цього не шкодують ані грошей, ані зв’язків серед військового керівництва РФ. Про це повідомляє у Телеграм  Служба безпеки України. Тарифи змінюються: Згідно Рішення №318, від 16.12.2020р.,   відповідно до вимог ч.5 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  КП  «Водоканал виконавчого комітету Лебединської Молодому чоловіку призначили терапію, яка не дасть шансу утворенню рости: Пухлину головного мозку у Миколи виявили шість років тому, майже випадково, коли після вишу проходив медкомісію для служби в армії. Ціни на ринку: Ціни в порівнянні з минулим місяцем залишаються на тому ж рівні. Лише подорожчали: цукор – на 2 гривні, олія – Пригадали чудову людину, педагога, науковця: Пливуть роки, ніби птахи у синю даль. Відсвяткував свій ювілей (90 літ) Лебединський фаховий педагогічний коледж ім. А.С. Макаренка. А Як це було: Хокей. ХК «Лебедин» - «Бобри» м.Суми 2012 рік: 102: що трапилось? з 18 по 24 жовтня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 128 заяв та повідомлень Ви – наша гордість!: Адміністрація та працівники  ДПТНЗ «Лебединське ВПУ лісового господарства»  від щирого серця вітають  студентку Юлію Голобородько та викладача української мови і Батьків на Сумщині накрила хвиля двійнят: Вони народжуються з незначним проміжком у часі, швидше за все мають дуже схожу зовнішність, а зв’язок між ними настільки тісний,

Якщо ви є зареєстрованим безробітним, хочете працювати на себе, прагнете самостійно створити влас­­не робо­че місце, має­­­те хист до підпри­єм­ницької діяль­ності, а також чітку бізнес-ідею, то можете долучитися до прог­рами розвит­ку підприєм­ницт­ва серед без­ро­бітних.

Залучення безробітних до організації під­приємницької діяльності – одна з активних форм їхньої підтримки, що здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений  наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020р. № 624.

Долучитися до програми із започаткування власного бізнесу можуть зареєстровані у службі зайнятості безробітні, які відповідають таким критеріям:

  • досягли вісімнадцятирічного віку;
  • не уклали новий трудовий договір як за сприяння служби зайнятості чи самостійно протягом одного місяця після реєстрації безробітним;
  • спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Варто зауважити, що допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності не виплачується безробітним, які протягом останніх 24 місяців перед тим, як особа зареєструвалася безробітним, працювала як фізична особа-підприємець, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

Також не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня  державної реєстрації.

Послідовність дій безробітного, який бажає запо­чат­кувати власну справу:

  • наявність бажання стати підприємцем і розуміння, який бізнес особа хоче започаткувати;
  • складання з кар’єрним радником індивідуального плану працевлаштування з переліком дій, які кожен має вчинити для досягнення бажаної мети – започаткування власної справи;
  • проходження поглибленого профілювання та необхідних тестів на виявлення схильностей та здібностей до ведення підприємницької діяльності;
  • проходження безкоштовного професійного навчання «Генеруй бізнес-ідею. Розпочни власний бізнес»;
  • написання та захист бізнес-плану;
  • державна реєстрація як суб’єкта підприємницької діяльності; отримання коштів на старт бізнесу.

 

Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально за визначеним порядком.

Активна програма сприяння зайнятості для організації безробітними підприємницької діяльності реалізується на постійній основі, в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на поточний рік.

Одним із основних завдань Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості є сприяння громадянам в організації підприємницької діяльності.

Для багатьох ініціативних людей шлях до успішного бізнесу розпочався зі служби зайнятості, яка допомагає знайти себе на ринку праці та реалізувати свої мрії та ідеї.  Яскравими прикладами цього є відкриття власної справи за підтримки служби зайнятості такими громадянами, як Андрій Кириченко, Костянтин Демиденко, Володимир Дігтяр та Марія Шевцова.

Андрій Кириченко мріяв мати свій бізнес та добре заробляти. Ця думка не полишала юнака, коли він перебував на обліку в службі зайнятості як безробітна особа. Фахівці Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості з радістю і з великим бажанням до­помогли  безробітному за­по­чаткувати власну справу: ін­фор­­мували, консультували, за­про­шували на різні заходи для учасників АТО тощо. Проаналізувавши ра­зом із фахівцями ринок пра­ці, Андрій дійшов висновку, що надання послуг з ремонту комп’ютерів, ноутбуків, МФУ, принтерів, смартфонів, ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання, торгівля комп’ютерами та програмним забезпеченням  зараз є дуже актуальними. Причому він давно мав за своє хобі комп’ютерну справу. Тож після захисту бізнес-плану Андрій Кириченко вже в грудні 2020 року з безробітного став досить успішним підприємцем.

Цього ж року свою власну справу започаткував Костянтин Демиденко. Маючи досить тривалий стаж діяльності в сфері розваг та організації дозвілля, Костянтин вирішив створити агенцію «LeKost Event Company». Створення цієї агенції передбачає надання послуг в організації свят як окремими сегментами, так і в цілому, включаючи весь спектр можливих послуг. Даний проєкт є новинкою в нашому місті, тож, безперечно, набуває популярності серед жителів. На сьогодні агенція надає такі послуги, як: організація масових і приватних святкових і урочистих заходів, організація корпоративних  та дитячих свят, організація весіль, вечорів  дозвілля тощо із застосуванням  світлового, звукового та мультимедійного обладнання. Так Костянтин Демиденко пов’язав хобі всього свого життя із професійною діяльністю.

Не так давно за сприяння фахівців Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості мрію про власну справу втілив у життя Володимир Дігтяр. За освітою юрист, працював раніше секретарем Павленківської сільської ради, але у зв’язку з утворенням Лебединської громади його повноваження було припинено. Саме тут у нагоді й стали юридичні знання та бажання надавати якісні консультації населенню. Відвідавши семінар з орієнтації на підприємницьку діяльність «Як розпочати власний бізнес» та захистивши бізнес-план на тему «Діяльність у сфері права», він отримав одноразову допомогу по безробіттю.

Ще одним із вдалих прикладів відкриття власної справи за сприяння Лебединської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ є історія колишньої безробітної Марії Шевцової. Марія досить тривалий час працювала продавцем дитячих товарів, гарно володіла навиками торгівлі, знала попит на товари та мала постійних покупців. У період карантинних обмежень, залишившись без роботи, вона звернулася до Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості. У нагоді стала інформація фахівця служби зайнятості щодо можливості започаткування підприємницької діяльності. Саме після неї пані Марія прийняла рішення бути підприємцем. Після успішного захисту бізнес-плану на тему «Відкриття магазину дитячого одягу «Карапуз» вона отримала допомогу по безробіттю одноразово, яку використала на придбання обладнання та товарів. Нині Марія має своє коло постійних покупців, користується популярністю серед жителів громади, а головне – задоволена тим, що її мрія мати власну справу здійснилася. У перспективі планує розширювати свою діяльність та створювати нові робочі місця. «Тепер моя робота приносить мені не лише стабільний прибуток, а й моральне задоволення. Впевнена, що товар маю якісний. Це означає, що покупець зайде до мене завжди», – ділиться роздумами Марія.

Приклад цих людей – найкращий аргумент для тих, хто тільки збирається зробити перші кроки у підприємництві. А фахівці Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості завжди і з радістю вам у цьому допоможуть!

Марія ШЕВЦОВА, яку ви бачите на цьому знімку, любить дарувати радість людям, отримує від своєї роботи – продавчині дитячого одягу – велике задоволення. І коли бачить, як радіють придбаній покупці і дорослі, і їхні діти, радіє цьому й сама.                                                                                                                                                        

Фото Вікторії БЕРЕСТ.

 

Оксана БОРУЛЬКО,

заступник директора Лебединської міськрайонної філії

Сумського обласного центру зайнятості.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар