Стрічка новин
Любов Лєгун: «Саме в культурі я знайшла себе»: Досьє. Любов Лєгун – корінна жителька міста Лебедина. Закінчила міську школу №1, музичну школу, педагогічне училище імені А.С. Макаренка за На Сумщині на Великдень ублюдки вбили самку зубра: Сьогодні, 20 квітня, на Конотопщині знайшли вбитою самку зубра. Про жахливу подію розповів начальник відділу охорони і захисту лісу Коноплі росли на городі: Сто вісімнадцять рослин коноплі виявили та вилучили правоохоронці Лебединського відділення поліції на городі 62-річної жительки району. КОНЦЕРТ СТУДІЇ 95: Ціни на ринку на 1 липня 2020 року: М’ясо (1кг) – 100-140 грн. Сало (1кг) – 50-120 грн. Проблем додалося: Трохи більше року працює на своїй керівній посаді начальник КП «Лебединська ЖЕК» Іван Соловей. Він був призначений 2 квітня 2019 А ви чули? Бачили? читали?: На Сумщині вибухнув будинок. У селі Сім’янівка Конотопського району через вибух зруйновано стіни та перекриття будинку. Надзвичайна подія сталася 9 Навчаємось дистанційно: Період вимушеного карантину, протягом якого працюють пе­дагоги та навчаються діти України та світу, – період змін, но­вов­ведень, перезавантаження І спорт, і відпочинок: Молодість – прекрасна пора. Коли будь-яка справа по плечу, а слова не розходяться із ділом. Так, юнаки із с.Межиріч не Михайло ЮХТА: «Моє рідне село зустрічає осінь»: Михайло Дмитрович родом із Пристайлового (до речі, на початку жовтня йому виповнилося 75 років). Відомий радіо­журналіст, пись­­менник, поет, гро­мадський діяч,

Члени любительського клубу «Надвечір’я» при Лебединському МЦКД (керівник Світлана Костиріна) виконали зап­лановану літню культурну програму.

Бажаючі змогли подивитися виставу «Сватання на Гончарівці»  у виконанні артистів Сумського національного акаде­мічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна, здійснили екскурсію на місцеву екоферму по вирощуванню равликів та скуштували страви  з них. Цікаву розповідь почули про це господарство від екскурсовода Олени Огієнко.

Незабутні враження залишилися в нас від святкування Дня міста. Лебедину виповнилося 367 років. З насолодою слухали виступи відомих в Україні та місцевих артистів. Всіх присутніх на святі пригощали борщем із м’яса равликів. Було дуже смачно!

Завершили свою культурну програму поїздкою на Сорочинський ярмарок. На території ярмарку були облаштовані чотири імпровізовані сцени для артистів. І з кожної з них звучала її Величність українська народна пісня, у якій переплелися радість і щастя, сльози і туга, кохання і найпотаємніші почуття. І ось на сцені з’являються персоніфіковані образи з Гоголівських творів, а по території ярмарку проходять гоголівські персонажі, які розважають екскурсантів.

Проходимо далі. Майстер-клас із бойового мистецтва із шаблями показує сім’я – батько та його сини. Спробували повторити це і дехто із запрошених. Ця сім’я показувала й інші ексцентричні номери (ходіння по битому склу, лежали на цвяхах). Відчуття, скажу прямо, не із приємних.

Наступна сцена. Тут українські вечорниці. Линуть пісні, які по­відали про парубка-відчайдуху і дівчину-красуню, тополю і калину, вишневий садочок і тиху річечку, високі гори і ліс дрімучий, а найбільше – про людську долю. Який у нас талановитий народ! Пісні змінювалися танцями, вокальні ансамблі прибули на ярма­рок із усіх кінців нашої неньки-­Укра­їни.

А навкруги – торгові ряди.Тут все кипить, вирує, одним словом – ярмарок. Великий вибір сувенірів. одягу, взуття, продуктів, солодощів. А ось ряд вантажних автомобілів, с/г машин для фермерських господарств. Радіє душа, що ці красені створені на наших заводах. Звичайно, все охопити поглядом неможливо, але ми отримали масу радісних, незабутніх вражень, зробили селфі на згадку, загальне фото.

Висловлюємо велику вдячність голові громадського об’єднання «Сила Землі» Сергію Семенченку та підприємцю Ігорю Шелегеді за надану спонсорську допомогу для здійснення цієї поїздки. У нас із ними відбулася цікава розмова про те, чим займається об’єднання «Сила Землі», про консультативну підтримку місцевих підприємців. Їх девіз у роботі: «Сила землі – сила людей».

Цю поїздку ми запам’ятаємо надовго, і враження отримали лише позитивні.

Ольга Паливода,

позаштатний автор тижневика «Будьмо разом».

Додати коментар