Стрічка новин
У полі на Лебединщині знайшли авіаційну бомбу: 31 травня о 15:00 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про знайдення предмету, схожого на боєприпас, у селі Червлене, що зустріч членів колективу представництва громадської організації «Фенікс» з т.в.о. керівника терцентру Ніною Кіяшко: У центральній бібліотеці міста відбулася зустріч членів колективу представництва громадської організації «Фенікс» з т.в.о.  керівника терцентру Ніною Кіяшко, Студентське наукове товариство діє: Сучасна концепція патріотичного виховання вимагає залучення молоді до наукової роботи в галузі історичних дисциплін та краєзнавства. Рятувальники навчають школярів безпечній поведінці: 07 лютого працівники підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій завітали до 7-ї шкіли м. Лебедин, Сумського району. Учнів ознайомили Дорогі ветерани! Шановні жителі Сумського району!: Від усієї душі вітаю вас з Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Потрібні взаєморозуміння і взаємопідтримка: Сьогодні наша розмова з керівником КП «Лебединська ЖЕК» Іваном Солов’єм про те, як колектив розпочав 2022 рік, які має проблеми Чарiвна, мужня, загадкова... Поетесі, письменниці Марії Петрівні Кулішенко – 80!: Скажіть, ну хто не знає її імені? Певно, таких не знайдеться. Захоплювалися і захоплюються нині її чарівністю, мужністю, величчю материнства Сильна духом і майстриня на всі руки: Один із останніх травневих днів видався сонячним, теплим, без дощику. Тож і вирішила завітати до Катерини Харченко з м.Лебедина, ...У добрий вечір, щедрий вечір: -Зоєчко, ми не змінюємо правила? Прогулянка не від­міняється? – відкрила двері в дім сусідки Наталя. – Так сьогодні ж щедрувальники ходять. Третина хворих не мають жодних симптомів: На Сумщині третина хворих на коронавірус не мають жодних симптомів. Про це повідомляють у Сумському обласному лабораторному центрі. За даними

Анатолій Рось народився 12 червня 1946 року у м. Ле­бедині Сумської області. Випускник міської середньої школи №5. Тут навчався із 1953-го по 1964-ий рік.

Після закінчення школи вступив до Київського вищого інженерного радіотехнічного училища протипо­вітряної оборони (КВІРТУ ППО) – вищий військовий заклад про­фесійної освіти з підготовки офі­церських кадрів радіотехнічних війск ЗС СРСР, який закінчив у 1969 році. Загалом  службі на різ­них посадах у лавах Збройних Сил присвятив 38 років життя і дос­лужився до звання полковника. Здебільшого присвятив себе науковій діяльності.

Після звільнення з лав Збройних Сил України продовжував працювати в Національній академії Збройних Сил України у м.Києві на посаді професора кафедри інформаційної боротьби.

Кафедра застосування інфор­ма­ційних технологій та інформаційної безпеки, як складова структурна час­тина інституту інформаційних технологій Національного універ­ситету оборони України імені Івана Черняховського, була створена у червні 2012 року. Вона об’єднала два напрямки: інформаційно-ана­літичне забезпечення органів вій­сь­кового управління та уп­равління інформаційною безпекою у Збройних Силах.

Напрямок інформаційної боро­ть­би бере свій початок з кафедри інформаційної боротьби На­ціо­нальної академії оборони Ук­раїни, яка була створена у 2001 ро­ці. Біля джерел створення кафед­ри та започаткування освітнього і нау­кових напрямів інформаційної боротьби та забезпечення ін­фор­маційної безпеки держави стояв доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Олександрович Рось.

З 2002 року кафедрою була започаткована підготовка фахівців для вищої ланки керівництва Збройних Сил України та інших військових формувань, державних службовців, фахівців оперативно-тактичного рів­ня, науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації – кандидатів і докторів наук усіх спеціальностей та спеціалізацій з питань інфор­ма­ційної боротьби.

У 2007 році у зв’язку з реор­га­нізацією Національної академії обо­рони України кафедра була роз­формована і знову створена у складі інституту державно­го військового управління На­ціо­нального університету оборо­ни України 1 березня 2010 року. З 1 липня 2012 року напрямок інфор­маційної боротьби ввійшов до складу об’єднаної з напрямком ін­формаційно-аналітичного забез­пе­чення кафедри застосування інформаційних технологій та ін­формаційної безпеки. Першим завідувачем створеної кафедри став доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Рось. Згідно штату кафедра налічувала 9 осіб, з яких 5 – доктори технічних наук та 4 – кандидати технічних наук.

У 2013 році відбувся перший набір фахівців оперативно-тактичного рівня за спеціальністю “Управління інформаційною безпекою у Збройних Силах України”. З цього часу кафедра стає провідним підрозділом університету з питань організації, розвитку та вдосконалення системи інформаційної безпеки у Збройних Силах України.

Рось Анатолій Олександрович в рамках цього наукового напрямку має понад 200 наукових праць, серед яких дві монографії, один підручник, три навчальні посібники, підготував сім кандидатів наук, двох докторів наук.

Помер Анатолій Олександрович 6 жовтня 2014 року і похований у м.Дніпрі.

Підготував

Микола СЕВОСТЬЯНОВ,

випускник школи №5 1987 року.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар