Стрічка новин
Закінчується заборона на ловлю раків: 30 вересня цього року закінчується термін заборони на вилов раків у період другої линьки в Сумській області. З цього періоду На передньому краї: Сьогодні чи не найголовніша проблема всієї нашої планети – подолання коронавірусу, котрий уже завдав і завдає зараз чимало шкоди здоров’ю Шановні представники галузі охорони здоров’я!: Щиро вітаю вас із про­фесійним святом – Днем медичного працівника! Тисячі пацієнтів з глибокою вдячністю згадують ваші золоті руки, добрі Є в Лебедині приватна школа з футболу: Лебединським дітям надзвичайно пощастило. Адже вони отримують ази футболу у відомого футболіста, знаменитого воротаря, професійного тренера Сергія Страшненка. Родинна біографія Тонкошкурів продовжується: …Стою біля розваленої будівлі,  що нагадує колишнє місце культурних подій, тобто клуб, на своїй маленькій батьківщині на центральному перехресті  вулиць, І знову зустріч…: 90-ті роки. Випускники входили у самостійне життя якраз на межі розпаду однієї країни і народження іншої. Разом із її становленням З Новим роком та Різдвом Христовим!: Про природу тихим словом: Краса природи рід­но­го краю завжди нади­ха­ла на творчість пое­тів, пись­мен­ників, художни­ків. Учні 1 та 2 класів Ва­си­лівського ліцею зіб­ралися, Сумщину залишили у червоній зоні: МОЗ оновило дані у зонах карантину. Станом на 21 квітня столиця та 12 областей залишаються “червоними”. Червоні: м. Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Відно­вив свою роботу вокзал станції Лебединська: 1 червня 2020 року, відно­вив свою роботу вокзал станції Лебединська. Приміські каси починають свою роботу з 4:30.

Відкриття в Україні на початку липня цього року ринку землі стало черговим кроком в адаптації національного законодавства до європейського та дозволило громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю.

Тому питання, що виникають при укладанні договорів, предметом яких є земельні ділянки, є цілком очікуваними та потребують роз’яснення.

Начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН відповіла на найпоширеніші питання, що цікавлять громадськість.

– Хто може бути покупцем?

– Купити земельну ділянку можуть громадяни України, територіальні громади, держава, а також з 2024 року –юридичні особи, котрі створені та зареєстровані за законодавством України,учасниками яких є лише громадяни нашої країни.

– Хто та як буде перевіряти покупця?

– Обов’язок контролю статусу покупця покладено на нотаріуса. Він повинен буде перевірити не лише правильність поданих документів, а й з’ясувати деяку інформацію про саму особу, яка до нього звернулася: чи не накладено на неї санкції, джерело походження її коштів, переконатися, чи не розташована земельна ділянка поблизу державного кордону. Разом з тим, за наявності порушень встановлених вимог нотаріус буде зобов’язаний відмовити в державній реєстрації договору.

– А чи оподатковується до­говір з відчуження землі? Якщо так, то який відсоток такого податку?

– Варто пам’ятати, що при купівлі будь-якої нерухомості нараховується певний податок. Тож власникам земельних ділянок необхідно буде сплатити:

  • 5% – податку на доходи фізичних осіб;
  • 1,5% – військового збору.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

– Чи є чіткий та зрозумілий алгоритм реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки?

– Звісно є. Цей алгоритм скла­дається з 6 основних кроків, зробивши які, ви станете власником земельної ділянки.

Крок №1: обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з від­повідним цільовим призначенням. У цьому може допомогти Публічна кадастрова карта за посиланням: https://map.land.gov.ua.

Крок №2: звернення до сіль­ської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) та надання необхідних документів.

Крок №3:замовлення розроблення проєкту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідного договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.

Крок №4: реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Крок №5: затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.Рішення про затвердження проєкту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянки у власність чи у користування.

Крок №6: державна реєстрація права власності тепер вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.Після реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.

– А чи можлива зміна цільо­вого призначення земельної ділянки?

– Якщо ви бажаєте змінити цільове призначення земельної ділянки, то спочатку необхідно засвідчити у нотаріуса підписану власником заяву, потім подати до уповноваженого органу розроблений проєкт землеустрою, а вже після його затвердження внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру.

Відтепер землю можна використовувати більш продуктивно – без остраху вкладати кошти у власну землю (закуповувати техніку, інвестувати в розробку і покращення земель, використовувати нові технології).

Ринок землі зробив українських землевласників повноспроможними власниками землі — як і власники у європейських країнах.

Додати коментар