Стрічка новин
До уваги мешканців Сумської області: До мене почали надходити звернення від бюджетників Сумщини, більшість з них від освітян Тростянця про те що їм місцева влада Конюх за покликом: У період колективізації, коли селяни усуспільнювали коней, то повинні були здати і кінську упряж. Кожний селянин не уявляв своє життя ...Перестаралися: Весна нес­мі­ли­вими про­мі­нцями вже заглядає в наші оселі. Дехто з господарок починає перебирати насіння для посіву овочів, квітів. Комунальники ж Відкритий чемпіонат Щербанівської ОТГ з кіокушинкай карате: 19 вересня в Полтаві був проведений 3-й Відкритий чемпіонат Щербанівської ОТГ з кіокушинкай карате, у якому взяли участь більше ніж … А завтра була війна: Цю фразу багато-багато разів повторювали випускники шкіл 1941 року – чи то десятого чи то восьмого класів – і звичайні На Лебединщині хочуть утилізувати пестициди за 1,5 млн. гривень: На Лебединщині оголосили тендер на вивезення 20,4 т непридатних та заборонених для використання хімічних засобів захисту рослин, які зосереджені Сумські поліцейські оперативно встановили чоловіка, який скоїв крадіжку грошей у пенсіонера: Менше доби знадобилось працівникам поліції, щоб встановити особу зловмисника, що викрав грошові кошти у 71- річного мешканця села Василівка, що Як ми скорочували відстань: На початку шістдесятих проходив я строкову військову службу на одному із підводних човнів Тихоокеанського флоту. Перед черговим автономним походом, як В Україні: Вже більше  1,7 млн українців виїхали закордон. Такі дані наводить управління Верховного комісара ООН, повідомляє інформресурс Блискавка. Більше 1 мільйона громадян Рятувальники закликають дотримуватись правил пожежної безпеки: З метою забезпечення пожежної безпеки місць, що будуть задіяні для проведення святкових заходів до ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ та ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

Про це під час брифінгу щодо проведення на Сумщині акції «16 днів проти насильства» розповіла журналістам заступник голови облдержадміністрації Вікторія МЕДВІДЬ.

«Стати жертвою домашнього насильства може будь-хто, незалежно від статі, віку чи соціального статусу – всі ті, кого нікому захистити, хто боїться розповісти про своїх кривдників, остерігаючись негативних наслідків. Тому партнерські стосунки між державними органами та громадськими організаціями є дієвим тандемом у протистоянні проблемі насильства», – наголосила Вікторія Медвідь.

За її словами, статистика звернень щодо домашнього насильства свідчить про актуальність цього питання для суспільства. Так, упродовж 9 місяців поточного року до Нацполіції надійшло 3965 звернень, до органів соцзахисту – 2315. Минулоріч за відповідний період правоохоронці отримали аж 6301 звернення.

У розрізі області найбільша кількість звернень у розрахунку на 10 тисяч населення спостерігається у м. Лебедин – 43, м. Ромни – 33, м. Шостка – 32, Роменському районі – 28. При цьому в 90 % випадків жертвами насилля є жінки.

Єдиним закладом в області, що надає послуги з притулку особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, є Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Проте він розрахований лише на 16 місць і його потужностей недостатньо.

З огляду на це, цьогоріч було вперше передбачено 11,2 мільйона гривень субвенції з державного місцевим бюджетам на умовах співфінансування для створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, розповіла заступник голови облдержадміністрації.

Кошти розподілені між 5 міськими громадами. Зокрема, Тростянецькій громаді – 9, 4 млн грн на створення та облаштування притулку разом з мобільною бригадою; Середино-Будській – 549,7 тис. грн на денний центр із кризовою кімнатою; Конотопській – 510 тис. грн на денний центр; Шосткинській – 435,6 тис. грн на консультативну службу; Роменській – 250,8 тис. грн на консультативну службу.

Разом з тим, в області функціонує 26 мобільних бригад та 2 консультативні служби соціально-психологічної допомоги. Однак, у 24 громадах такі установи ще не створені, тож робота в цьому напрямку триває.

Вікторія Медвідь розповіла також про напрацювання у впровадженні колекційної програми для кривдників, які вчиняють домашнє насильство. Так, наразі в області зафіксовано визнане судом рішення для одного чоловіка щодо проходження корекційної методики. Такі випадки потребують розробки відповідної корекційної методики, зокрема запровадження на базі вишів корекційних програм для кривдників

Так, у проекті Обласної комплексної програми соціального захисту населення на наступний рік передбачено 100 тисяч гривень на підготовку для громад практичних психологів, фахівців, соціальних працівників, до компетенції яких буде належати робота з кривдниками, повідомила Вікторія Медвідь.

Сумські ДебатиПідписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар