Стрічка новин
Сон в руку: Віра прокинулася вранці від телефонного дзвінка. Включила слухавку і чує: «Сусідонько, я тебе не розбудила? Ти знаєш, мені таке сьогодні Колектив - як одна сім’я: Саме так жили і працювали свого часу тру­дів­ники колишньої Лебединської фабрики пластмасової фурнітури. В них вистачало часу і виробничі плани Новини Сумщини: У Шпилівці селяни бояться кар’єру біля хат. У Шпилівці Сумського району цегельний завод планує розпочати видобуток глини у промислових масштабах. Ціни на ринку на 6 жовтня 2021 року: М’ясо (1кг) – 110-130 грн. Сало (1кг) – 40-130 грн. 50 років. А здається, ніби вчора...: Нинішній рік є роком 90-річного ювілею Лебединського педагогічного коледжу. І для нас, випускників тодішнього педагогічного училища 1970 року, Іван ЖУРБА: «Я чесно виконував покладені на мене обов’язки, перебуваючи в різних службах і на різних посадах»: – Перш за все, Іване Михайловичу, щиро вітаємо Вас із ювілейними роками, що постукали у Вашу душу. Здоров’я міцного, бадьорості Тростянець - чарівне місто: Декілька років підряд я відвідую Тростянець, щоб помилуватися його чарівними парками, скверами, історичними спорудами, мальовничими ставками, дендропарком. Висловлюємо співчуття родині військовослужбовця ЗСУ, нашого земляка, Максима Стеблянка: Сьогодні, 6 квітня, близько 9:30 під час виконання бойового завдання в захисті суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення Давайте і в майбутньому будемо разом!: У трудового колективу філії «Агротрейд» (СТОВ «Хлібороб») є добра традиція – щороку організовувати передплату на тижневик «Будьмо разом» для своїх Розшукую подругу!: Розшукую подругу Марію Косяк. Із Косяк Марією ми навчалася у Полтавському сільськогосподарському інституті. Після його закінчення у 1975 році, Марія

16 квітня Тростянець відвідав яскравий український телеведучий, волонтер, політичний діяч та продюсер Сергій Притула, який, як з’ясувалося, є давнім знайомим міського

голови Юрія Бови. Він розповів місцевим журналістам: «З Юрієм Анатолійовичем ми познайомилися кілька років тому на одному проєкті під назвою “Нові лідери”, де я був модератором. Тоді якось заговорили про медицину у невеличких містах України, і я запитав у пана Юрія, а де лікується саме він? Він впевнено відповів, що у своєму місті Тростянець.

І дійсно, в більшості районних містечок України немає того рівня медицини, як у Тростянці. Відверто, таке побачиш не часто і в обласних лікарнях. Ремонти й устаткування – супер!

Тут багато туристичних магнітів, які дійсно цікаві туристам з усіх усюд».

Після оглядин головного лікувального закладу Тростянецької громади шоумен відвідав міський стадіон ім. Куца, завітав до старовинних стін Круглого двору, а також Будинку Кеніга, де помилувався художніми витворами мистецтва, а ще – привітав молодят з Харківщини з ве­сіллям. Бо саме в стінах Будинку Кеніга проходить церемонія «Шлюб за добу».

х Х х

У Сумах влаштували благо­дійний ярмарок одягу та взуття. Називався він «Ярмарок добра». Для родин, які опинилися у скрутних обставинах, волонтери зібрали речі, які ті потім могли взяти собі.

– Через пандемію ярмарок перенесли з осені на весну, – розповів пастор християнської церкви в Сумах Віталій Орлов. – Речі приносили всі, хто того бажав. Через карантин, аби уникнути скупчень, людей, для яких підготували одяг і взуття, пускали всередину за попереднім записом і не більш як по 10 щопівгодини.

Упродовж дня “Ярмарок добра” відвідало понад 100 людей. Подібні акції тут проводять останні кілька років.

х Х х

П`яні водії Тростянеччини лише за перший квартал поповнили бюд­жет на 296 тисяч гривень. Про­тягом першого кварталу 2021 року Тростянецьким судом Сумської області розглянуто 22 справи за фактами керування автотранспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. На 18 осіб накладені адміністративні стягнення, один протокол було повернуто для належного оформлення. Відносно 4 водіїв провадження у справах судом було закрито на підставі відсутності події і складу адмінправопорушення. Розгляд 6 справ ще не завершено.

З розглянутих справ 18 водіїв суд визнав винними у вчиненні правопорушення, передбаченого відповідною частиною статті 130 КУпАП, накладено штрафи на загальну суму 295 тис. 800 грн, з яких сплачено добровільно 51 тис. грн. При цьому, одночасно з накладенням штрафів, 10 водіїв за рішенням суду були позбавлені прав керування транспортними засобами. Інші притягнуті до відповідальності водії не були позбавлені такого права, оскільки не отримували посвідчення водія або уже були позбавлені такого права.

5 водіїв вчинили повторне протягом року керування у стані сп’яніння або повторну відмову від проходження огляду після притягнення такого водія до відповідальності судом за статтею 130 КУпАП. За повторне вчинення правопорушення на них накладено штрафи за частинами 2 і 3 вказаної статті у сумі 20 400 грн та 40 800 грн відповідно.

х Х х

У Сумах розробили проєкт оновлення парку «Казка»: just a fantasy! Колись це був кращий ди­тячий парк на території СРСР, зараз – напівруїни… Дати йому друге жит­тя планує ТОВ «Сумський інститут архі­тек­турного планування» на замовлення Департаменту інфраструктури міста.

Проєкт з реконструкції парку «Казка» вже готовий, повідомляють у міськраді. У відео проєктувальники розповіли, що змінять, а що залишать на території.

З 15 квітня по 11 травня тривають громадські обговорення, під час яких сумчани можуть надсилати свої пропозиції.

Цікаво, у якому році та чи побачать взагалі сумчани оновлений парк? Адже проєкт і справді виглядає, як справжня казка, а от чи втілиться вона у життя такою, якою є на папері, – невідомо.

х Х х

На Роменщині використали всі от­римані дози вакцини від коронавірусу. Комунальне неко­мерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області отримало 800 доз вакцини проти COVID-19. Станом на 16 квітня всі 800 доз вже використали. Зокрема, щепилися медичні працівники, педагоги та працівники соціальної сфери громади.

Днями очікується постачання нової партії вакцини. Зробити щеплення зможуть медпрацівники, громадські діячі, співробітники комунальних підприємств й усі бажаючі, якщо будуть залишки вакцинальних доз.

 

Сумський район

ДО УВАГИ ВОДІЇВ СУМЩИНИ. У зв’язку з проведенням поточного серед­нього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 191512 Суми – Старе Село, з метою забезпечення безпеки руху автомобільного транспорту та робітників дорожніх бригад, рух транспортних засобів по вказаній автомобільній дорозі буде закрито з 19.04.2021 по 12.05.2021 року.

Схема об’їзду автомобільної дороги О 191512 Суми – Старе Село погоджена з Управлінням патрульної поліції у Сумській області.

х Х х

СТАН КОСІВЩИНСЬКОГО ВО­ДО­СХОВИЩА ВИКЛИКАЄ ЗАНЕ­ПО­КОЄННЯ. Голова Сумської рай­держадміністрації Руслан СІРЕНКО провів нараду за участю першого заступника голови Сумської райдержадміністрації Андрія ПЕТРОВА з заступником голови Садівської сільської ради Олександром МАСЛЮКОМ.

Під час наради обговорили екологічний стан Косівщинського водосховища, зокрема джерела забруднення та шляхи вирішення екологічної проблеми.

«За останні роки екологічний стан водосховища в селі Косівщина погіршується, і цьому є ряд причин. Основними джерелами забруднення Косівщинського водосховища є зруйнована каналізаційна насосна станція в с. Сад, непрацюючий колектор по вул. Сумська, 18 А в с. Косівщина та відсутність централізованої каналізації в старій Косівщині, - зазначив Олександр МАСЛЮК,- Вирішити проблему та в значній мірі покращити екологічний стан Косівщинського водосховища можливо за рахунок будівництва очисних споруд в с.Сад».

Підсумовуючи сказане, Руслан СІРЕНКО зазначив, що необхідно детально опрацювати дане питання та вивчити можливі джерела фінансування будівництва очисних споруд в с.Сад.

Також очільник району найближчим часом проведе зустріч з депутатським корпусом Садівської сільської ради, де більш детально обговорять дану екологічну проблему та шляхи її вирішення.

Довідково. Косівщинське водосховище входить в четвірку найбільших водойм Сумської області. Площа поверхні водосховища становить 132 гектари. Середня глибина складає 1,5-2 метри, в минулі роки глибина доходила до 4 метрів. Воно було створене в 1960-і роки Сумським хімкомбінатом (ВАТ «Сумихімпром») для забезпечення технічних потреб підприємства.

х Х х

Сумська обласна орга­нізація Українського товариства охорони природи стала ініціатором проведення місячника «Сумська весна-2021» в період з 01.04.2021р. по 30.04.2021р. Днями працівники виконавчого апарату Сумської районної ради також долучилися до цієї ініціативи. Для покращення благоустрою та естетичного вигляду прилеглої території до адміністративної будівлі районної ради вони прибрали побутове сміття, залишки листя, розчистили клумби.

х Х х

встановили таблички для незрячих людей, які вони не можуть прочитати. Два туристичних пілони вартістю майже 50 тисяч гривень з’явилися у Сумах у межах міського проєкту «Туристична вулична навігація міста». Їх встановили біля агенції промоції «Суми» та біля Покровського скверу.

«Інформаційні панелі мають карту, яка на віддалі трьох кілометрів розповідає про важливі об’єкти, які варто побачити нашим гостям міста. Маємо й інформаційну дос­тупність та інклюзивну доступність. Інформаційні панелі мають у нас шрифт Брайля», – говорить на­чаль­ниця міського управління стра­тегічного розвитку Оксана Кубрак.

Але незрячі люди скаржаться, що літери йдуть дуже близько одна від одної, і можна тільки здогадуватися, що написано. Всі літери малого розміру. Крапочки також дуже зливаються одна з одною.

Туристичні пілони на замовлення сумської мерії виготовив харківський підприємець, який займається туристичною навігацією і встановлює подібні таблички зі шрифтом Брайля по всій Україні. Він розповів, що написи Брайлем тестують щоразу перед встановленням.

Також він додав, якщо написи дійсно не читаються, їх перепишуть.

 

Повідомлення із міськрайонних видань та сайтів.

Додати коментар