Трапляються в житті такі події, які відносяться до не зовсім звичайних, або до зовсім незвичайних, а тому закарбовуються в пам’яті людини, і згадується те, що відбулося багато років тому.
Ось і зараз мова піде про риболовлю далекого 1960 року. Ми здійснювали черговий рейс по річці Печора. Через якісь неполадки пароплав змушений був пристати до берега. Якщо говорити про географію, то відбулося це на Крайній Півночі, а точніше, на території безмежної тундри. Наш капітан, завзятий рибалка, з висоти капітанського містка побачив недалеко від берега якусь водойму і відразу направився до неї зі спінінгом. Не пройшло й десяти хвилин, як ми почули крик капітана про допомогу. Це озеро було буквально за 100-150 метрів від берега, тому допомога капітану прибула за лічені хвилини. Ми побачили, що він намагається витягнути спінінгом щось неймовірно велике, та супротив був таким же, і ми кинулися допомагати капітану. З великим зусиллям витягли щуку розміром півтора метри, всю покриту мохом, із серйозними рубцями від ран на тілі. Не встиг капітан закинути спінінг ще раз, як друга щука була вже на гачку. І розпочалась надзвичайно весела риболовля. Ми вирішили, що до цього, розташованого далеко від людей озерця, торкалася тільки природа. Щуки, що поселились у водоймі,спочатку знищили все живе, а потім почали полювати одна на одну. Ми натягали на берег цілий штабель цих щук, та вони через солідний вік перестали бути їстівними. Та й взагалі, в ті роки, в тих краях, без проблем можна було за пляшку горілки виміняти у місцевих рибалок метрового розміру королівську сьомгу, або інші види делікатесних риб, так що щука взагалі за рибу не вважалась. А та рибалка була дуже веселою і цікавою. Тому і запам’яталась на все життя.
На знімку: кандидатка економічних наук Віталія Койбічук відкриває весняно-літній сезон на одній із водойм Лебединщини.
Леонід Решетнік, с. Ворожба.
Як правильно провести штучне зариблення водойм
В осінню та весняну пору року пріоритетним завданням перед органами рибоохорони та суб’єктами рибогосподарської галузі є проведення роботи щодо охорони, забезпечення раціонального використання та штучного відтворення водних біоресурсів, що здійснюється шляхом розведення, вселення, переселення водних біоресурсів з дотриманням вимог «Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання» (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.07.2012 р. №414.
Даний Порядок регламентує проведення робіт із штучного розведення (відтворення), переселення та акліматизації водних біоресурсів (включаючи види, які занесені до Червоної книги України) у рибогосподарських водних об’єктах загальнодержавного значення (крім водних об’єктів, розташованих у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду) установами, організаціями незалежно від форм власності, громадянами України, іноземцями й особами без громадянства, що виконують комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів.