Стрічка новин
У місті на День Незалежності України відкрили меморіал “МІГ-29”: В Лебедині пройшов урочистий мітинг присвячений одразу двом світлим подіям. Однією з них є відзначення дня, Уряд затвердив програму допомоги вимушеним переселенцям: Відсьогодні виплачуватимуть гроші людям, які зареєструвались у громадах. Із 30 березня можна буде реєструватися через «Дію»:  держава виплатить кожному переселенцю 2 Успіх талановитих лебединців: 18 травня в Києві проходили дистанційні фестивалі-конкурси – Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс «Країна зірок» та Міжнародний багатожанровий фестиваль «STAR WAV». Лілія Лисова (Забуга): «Пам’ять про Сашу жива і завжди житиме»: Кажуть, час віддаляє будь-які події, і вони стираються в пам’яті. Але ж пам’ять на те й пам’ять, щоб пам’ятати. А 102: що трапилось? з 26 по 30 квітня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 69 заяв та повідомлень Знешкоджено 1 застарілий боєприпас: 8 листопада групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі Яна стала переможцем: Студентка Лебединського педа­го­гічного коледжу спеціальності «Музичне мистецтво» Яна Сіробаба стала лауреатом І ступеня Міжнародного конкурсу Справа, що об’єднує: Сергій Буката – не лише відомий у місті приватний підприємець, засновник ТМ «Бук», а ще – успішний блогер. Його канал Кваліфікаційна пробна робота за професією “Кондитер”: На високому рівні нещодавно була проведена кваліфікаційна робота із здобувачами освіти групи №42 за професією 7412 «Кондитер» ІІІ розряду. Вартові здоров’я: Наразі одним із найважливіших питань сьогодення, що турбує кожного українця, та, мабуть, і кожного жителя нашої планети, є коронавірусна пандемія.

Не так давно ми відсвяткували Великдень. Були на столі, як і годиться, і паски, й крашанки. І мені завжди в ці дні пригадується випадок, коли я ще був восьмирічним хлопчаком.

Було це відразу після війни. Пам’ятаю, діти в пасхальні дні, зазвичай, гралися в «битки». Брали з дому крашанку і в дитячому гурті ударяли яйце об яйце. Якщо твоя крашанка залишалася цілою, ти забирав яйце у свого супротивника. Кому як щастило!

Якось перед Великоднем зайшов у нашу хату мій дід Іван і простягнув мені крашанку – червону, з якимись білими розводами. «Це тобі, онучку, – каже, – будеш у «битки» гратися. Моя рябенька курочка тобі знесла». Я так зрадів, що й подякувати забув. Ухопив шкільну сумку з ремінцем через плече – і на вигін. Там зібралися мої однолітки. Почалася гра. І, як не дивно, мою крашанку ніхто не зміг розбити. Хлопці дивувалися, я – теж. Назбиравши в сумку десятків два яєць, підстрибом побіг додому.

Дід Іван хитро посміхнувся у сиві вуса: «Ну, що, онучку? Не програв яйце?» Я з гордістю виклав на стіл свою здобич. «Молодець!» – похвалив дід. І до мами: «Хороший син рос­те в тебе!» А мені простягнув цукерку.

Пройшли роки. І вже потім, коли не стало діда Івана, мама розповіла, що те яйце було не від ря­бенької курочки, а від качки, але не таке велике, як зазвичай. Більше гратися зі мною в «битки» хлопці остерігалися.

 

Іван ДАНИЛЬЧЕНКО, м.Лебедин.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар