Стрічка новин
Є в Лебедині приватна школа з футболу: Лебединським дітям надзвичайно пощастило. Адже вони отримують ази футболу у відомого футболіста, знаменитого воротаря, професійного тренера Сергія Страшненка. «Школо, ти чекаєш нас?»: Побачив днями на подвір’ї 12-річну онуку свого приятеля: «Дашо, як справи? Чому ти без подружок?» «Хтось у бабусі, хтось вдома Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту:   Враховуючи повсякденне зростання рівня терористичних загроз, пожежної та техногенної небезпеки, керівники підприємств повинні приділяти увагу питанням підготовки працівників до дій 102: що трапилось? з 9 по 15 березня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 113 заяв та пові­домлень громадян, з них 9 на момент Знешкоджено 1 застарілий боєприпас: 8 листопада групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі Нові карантинні обмеження з 19 грудня: Кабінет Міністрів 14 грудня оприлюднив пере­лік карантинних обмежень, які діятимуть з 19 грудня. Зокрема, нові обмеження забороняють: Осінній калейдоскоп: Рибалки і грибники, не гайте часу та поспішайте на «тихе» полювання або до річки чи ставка! Ліквідувавши загоряння сараю вогнеборці врятували від знищенні 2 господарчі споруди та житловий будинок: 22 листопада о 04:45, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про загоряння господарчої споруди по вул. Миру в м. Крадійку в Лебедині затримали: 29 червня працівники відділення поліції № 3 (м. Лебедин) розкрили крадіжку грошей, яку здійснила невідома жінка, що зайшла до хати На Сумщині на Великдень ублюдки вбили самку зубра: Сьогодні, 20 квітня, на Конотопщині знайшли вбитою самку зубра. Про жахливу подію розповів начальник відділу охорони і захисту лісу

Клопотенка Івана в селі називали «вільний і незалежний». Звичайно, він сам був винним, що до нього приклеїлося таке прізвисько. Якось відсвяткувавши Успіння Пресвятої Богородиці

зі своїми друзями, йому так на душу пішла оковита, що він помилився в кількості її вживання. Тому, відкривши хвіртку до власної садиби, закричав: «Я, вільний і незалежний громадянин вільної і незалежної країни, повернувся до рідної домівки, а мене належно ніхто не зустрічає!». Тут він хапає палицю і б’є по віконницях, по паркану, по дверях. На шум вискочили в наспіх накинутій одежі дружина з тещею і перелякано запитали:  «В чім справа?». Іван наказав: «Ставайте фронтом до мене і доповідайте: що за день зроблено і як будете зустрічати вільного і незалежного чоловіка і зятя? Чи стіл накритий? Чи борщ парує на столі? Чи куряча нога виглядає з казана? Чи є пляшка горілки холодненької, що аж туманом узялася?».

Ошелешені жінки нічого з переляку не могли відповісти. Тоді Іван вирішив перейти до покарання. Він відхилив двері, дістав пучок колись запареної лози (рік тому в нього виникло бажання сплести корзину, та так і залишилося в початковій стадії) і підступив до дружини та тещі з наміром провести виховну роботу.

Іван був худорлявим, невисокого зросту чоловіком, та горілка придавала йому сил і сміливості. Жінки змовницьки перезирнулися. Дружина Галя, теж худорлява і невеличка на зріст, прошмигнула за спину Івана і впала йому під ноги. В цей час теща, яка мала вагу за сто кілограмів і могла б, здавалося, покотити по рейках залізничний вагон, пішла в лобову атаку та штовхнула Івана в груди. Він перечепився через штучно створену перешкоду у вигляді лежачої Галі і з усього маху впав на землю. Жінки швидко схопили залізне корито, що стояло поряд, і накрили ним Івана. Потім заходилися гамселити зверху шматками арматури, примовляючи: «Оце тобі, вільний і незалежний, одержуй і борщ гаряченький, і ногу курячу, і горілочку холодненьку». Коли оглушеного Івана звільнили з-під корита, войовничий запал у нього зник назавжди.

Так «вільний і незалежний» Іван став сам перевихованим і більше за виховну роботу не брався. А це  прізвисько залишилося в нього назавжди.

Олексій Дученко, м. Лебедин.

Додати коментар