Стрічка новин
Збережемо ліс від пожеж: З приходом весни, настанням сухої та теплої погоди зросла небезпека виникнення пожеж у лісі. Надзвичайно суха трава і хвоя готові Дар Божий: Галина Миколаївна тихесенько підвелася з ліжка та навшпиньки вийшла зі спальні, уважно поглянувши на сплячого чоловіка. Чи, бувало, не розбудила? На черговій сесії районної ради депутати прийняли рішення з 10 питань: 6 травня відбулося спільне засідання постійних комісій та пленарне засідання чергової 33 сесії Лебединської районної ради. На засіданні постійних комісій, Ціни на ринку на 9 березня 2021 року: М’ясо (1кг) – 120-140 грн. Сало (1кг) – 50-120 грн. З Днем народження, пане генерале: З Днем народження, пане генерале, або одкровення Владислава Бухарєва про власну долю, як дарунок від Бога. Владислав Бухарєв З 1 грудня на Сумщині розпочинається заборона на лов раків: Сумський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2021 року по 30 червня 2022 року в області триватиме заборона на Ліквідувавши загоряння сараю вогнеборці врятували від знищенні 2 господарчі споруди та житловий будинок: 22 листопада о 04:45, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про загоряння господарчої споруди по вул. Миру в м. На передньому краї: Сьогодні чи не найголовніша проблема всієї нашої планети – подолання коронавірусу, котрий уже завдав і завдає зараз чимало шкоди здоров’ю «Школо, ти чекаєш нас?»: Побачив днями на подвір’ї 12-річну онуку свого приятеля: «Дашо, як справи? Чому ти без подружок?» «Хтось у бабусі, хтось вдома Лебединщина проти приєднання до Охтирського району: 3 червня Сумська обласна державна адміністрація погодила проєкт постанови Міністерства розвитку громад і територій України «Про утворення та ліквідацію районів».

– Віталію Олександровичу, Ви неодноразово наголошували на необхідності проведення інвентаризації землі. Чому?

– Тому, що це оптимізує інформацію щодо земельних ресурсів, дозволить ефективно ними розпоряджатися та збільшить надходження до бюджету.  У 2020 році в рамках реформи децентралізації громади Сумщини отримали у свою власність земельні ділянки. Теоретично це створює гарні можливості для збільшення додаткових надходжень за рахунок їх здачі в оренду чи продажу. На практиці ж громади зіштовхнулися з іншою реальністю – відсутністю повної та достовірної інформації щодо наявних земельних ресурсів, їх власників та використання.

– Яка необхідність в цьому саме зараз?

– Земельний ринок є одним із найбільш тіньових ринків. Його вартість можна порівняти з бюджетом великого міста а, можливо, навіть, і не одного. На сьогоднішній день в Україні та на Сумщині, зокрема, існує багато можливостей для того, аби заволодіти землею. У підсумку такого «господарювання» громади недоотримують у свій бюджет значні кошти. Це, звісно, впливає на доходність, а, значить, і на розвиток територій, особливо сільських. Тож важливо, аби кожен сантиметр землі використовувався за призначенням та приносив прибуток, що особливо актуально зараз, коли в країні зняли мораторій на продаж землі. Вирішити ці питання може інвентеризація земельного сектора.

– Це потребує значних коштів?

– Звичайно, що цей процес потребує фінансових затрат. Утім уже за кілька років громади отримають реальне збільшення надходжень до своїх бюджетів. А за рахунок цих коштів можна, наприклад, суттєво покращити інфраструктуру чи соціальну сферу територій.

На українському ринку сьогодні працюють не так багато компаній, які серйозно займаються цим питанням. Зокрема, одна із них вже створила сервіс земельної аналітики, який допомагає агробізнесу та громадам навести лад з їх землями.

– Чи є якась інформація, яка б під­твер­джу­вала Ваші слова?

– Так, за даними компанії «SmartFarming», нині на Сумщині нараховується 1 225 419 га земель сільгосппризначення (із них 84,4% знаходяться у приватній власності; 7,2% – державній; 5,3% – комунальній; 3,1% – не визначені), 1 666 558 га – поза межами населених пунктів, що відображені в кадастрі, та 2 110 404 га – землі поза межами населених пунктів, які не відображені у кадастрі.

За підсумками проведеного аналізу зазначається, що 18 453 га земель державної та комунальної власності мають ризик необґрунтованого використання. Наприклад, у Білопільській громаді нараховується 3 тис.  га таких земель. Щорічні ризики фінансових втрат та недонадходжень оцінюються у 15,8 млн грн!

До ризиків тіньової оренди земель на Сумщині спеціалісти компанії віднесли 93 707 га ріллі. Сюди потрапили Роменська, Лебединська, Липоводолинська, Буринська та Недригайлівька ОТГ. Щорічні фінансові втрати та недонадходження по кожній громаді оцінюються  від 1,3 млн грн до 2 млн грн.

До ризиків самовільного зайняття земель в області віднесли 83 091 га. Кролевецька, Лебединська, Андріяшівська, Роменська та Шосткинстка ОТГ недоотримують щорічно від 11,8 млн грн до 22,3 млн грн.

До ризиків порушень цільового призначення записали 14 135 га.

А тому ми бачимо, скільки коштів недоотримали наші громади. Мова йде про мільйони гривень. Маємо проблеми й з прозорістю земельних відносин.

– Що ж потрібно робити?

– Потрібно якнайшвидше навести лад у земельній сфері, провести детальні земельні аудити всіх земель поза межами населених пунктів та розпочати роботи по виправленню виявлених проблем та порушень. Можливо, знайдуться ті, кому це буде недовподоби, але, якщо ми хочемо, аби наші території розвивалися, а люди жили комфортно, то іншого шляху в нас немає. Закликаю керівництво громад нашої області якнайшвидше розпочати інвентаризацію для упорядкування земельних питань та сприяти значному наповненню бюджету.

– Дякуємо, Віталію Олександровичу, за роз’яснення в цьому важливому питанні.

Розмову вів Василь Семененко.

Від редакції. Віталій Бурбика 19 жовтня на бюджетній комісії Сумської райради наголосив на необхідності термінового вирішення цього важливого питання.

Додати коментар