Стрічка новин
Вдячність: Колектив представництва на Лебединщині громадської організації «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс» безмежно вдячний депутату обласної ради Віталію Миколайовичу Калініченку за турботу 102: що трапилось? - з 5 по 11 квітня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшли 123 заяви та повідомлення громадян, До уваги отримувачів пільг та житлових субсидій!: У зв’язку із встановленням у лютому 2021 року ТОВ «Сумигаз Збут» нової ціни на природний газ на рівні 6, 99 З Днем Конституції України: Тариф збільшився: До редакції тижневика «Будьмо разом» звернувся читач з Лебедина. Він був упевнений, що заплатив за вивіз сміття наперед, але виявилося, “Моя мала батьківщина”: На горизонті мого життя горить і горітиме найяс­кра­віша із зірок – зірка мого дитинства – село Грунь. Моє рідне село Ситуація у сфері ЖКГ на Сумщині: За повідомленням Сумської обласної військової адміністрації в Охтирці повністю зруйнована ТЕЦ та електропідстанція, теплоносій по місту відсутній. Водопостачання, водовідведення та Владислав Бухарєв став радником Авакова: Колишній народний депутат від Сумщини, екс-голова Служби зовнішньої розвідки й екс-заступник голови Служби безпеки України Владислав Бухарєв призначений Він любив Лебединщину: Редакція тижневика «Будьмо разом» продовжує проєкт «Пам’ять» по вшануванню льотчиків, уродженців м. Лебедина та сіл Лебединщини, які загинули за різних 102: що трапилось? з 29 листопада по 5 грудня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції № 3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 106 заяв та повідомлень

10 грудня відзначався Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Дня прав людини.

Безоплатна правова допомога – це правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» передбачає можливість отримання двох видів безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг: надання правової інформації;  консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Таку допомогу може отримати кожен.

Безоплатна вторинна правова допомога полягає у наданні таких правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу, на відміну від первинної, мають ті категорії осіб, що визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу слід надати відповідні документи. Безоплатна вторинна правова допомога суб’єктам права надається не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за шістьома дорученнями/наказами одночасно.

Реалізувати це право  можна, зокрема,  звернувшись до Лебединського бюро правової допомоги, яке є структурним підрозділом Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У 2021 році за первинною правовою допомогою до нашого бюро звернулось 1455 осіб, вторинну правову допомогу отримало 83 особи. За весь період роботи (з вересня 2016-го по листопад 2021 року) до Лебединського бюро правової допомоги за первинною правовою допомогою звернулись 6684 особи. За вторинною правовою допомогою – 532 особи.

Лебединське бюро правової допомоги здійснює правопросвітницьку діяльність – проведення інформаційних, правопросвітницьких заходів, тренінгів, правових кінозалів, ігор на правову тематику тощо.

Для осіб, які проживають у віддалених куточках нашої громади, здійснюються виїзні прийоми до старостинських округів, під час яких громадяни можуть отримати безоплатну правову допомогу.

Нагадуємо, що правова допомога надається Лебединським бюро правової допомоги з 8-00 год. до 17-00 год. з понеділка по п’ятницю за адресою:

м. Лебедин, пл.Соборна, 29,

тел.: (05445) 2-14-12.

Євгенія Логвіненко,

заступник начальника відділу

«Лебединське бюро правової допомоги».Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар