УВАГА – ШАХРАЇ!
Поліція застерігає: у зв’язку з соціально-економічною ситуацією останнім часом збільшилася кількість шахрайств на території регіону.
Зловмисники діють за різними «сценаріями», представляючись співробітниками банку, працівниками соціальних служб, поліцейськими і навіть лікарями. Під приводом банківських операцій по банківських картках потенційних жертв чи відкупу від неіснуючої кримінальної відповідальності, або й просто з проханням грошової допомоги вони видурюють у останніх всі їх заощадження.
ТОЖ БУДЬТЕ УВАЖНІ!
В жодному разі не довіряйте незнайомим телефонним співрозмовникам! Не поспішайте виконувати вказівки невідомої вам людини і переказувати на чужий банківський рахунок чи передавати посильним гроші. Це – шахраї!
Однак вберегтися від шахраїв можливо, слід лише дотримуватися кількох простих правил: ніколи й нікому не повідомляти ПІН-код своєї банківської карти, а також 16 цифр своєї картки та три цифри на зворотньому боці карти – це трьохзначний код безпеки, який також відомий як код CVC; не розголошувати свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку (якщо ж дійсно фінансовій установі необхідна якась інформація, повідомте її під час відвідин офісу банківської установи); не просити незнайомих людей допомогти вам здійснити покупки чи інші фінансові операції в Інтернеті; не використовувати для тих же цілей чужі комп’ютери чи послуги інтернет-клубів; користуватися лише офіційними сайтами банків, онлайн магазинів чи інших платних сервісів; обов’язково використовувати антивіруси та постійно їх оновлювати; не заходити в Інтернет з комп’ютерів, не захищених противірусними програмами; використовувати СМС – інформування (якщо з вашого рахунку раптово почнуть зникати гроші, ви одразу ж про це дізнаєтесь та зможете своєчасно його заблокувати); встановлювати добовий ліміт на зняття коштів та кількість операцій в Інтернеті.
Однак краще запобігти злочинам! Пам’ятайте: аби не потрапити на гачок шахраїв, завжди залишайтеся пильними.
Якщо ж ви все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це банк, заблокуйте картку та зверніться до правоохоронних органів.
Обов’язково розкажіть своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Банківський працівник ніколи не буде проводити фінансові операції у телефонному режимі! Для цього вас запросять до приміщення відділення банку, і в тому разі, якщо ви підтвердите свою особу паспортом, спеціалісти у вашій присутності проведуть всі необхідні процедури.
Якщо вам зателефонували з поліції і запропонували «вирішити» питання про непритягнення до кримінальної відповідальності когось з родичів – негайно кладіть слухавку.
Затим наберіть номер «гарячої» лінії «102» і повідомте про дзвінок. Там же ви зможете уточнити інформацію стосовно того, чи й справді вашого родича затримано за вчинення злочину.
Якщо до вас завітали незнайомці і пропонують купити за низькими цінами продукти харчування, ліки або диво-препарати від усіх хвороб, БУДЬТЕ ВПЕВНЕНІ – ЦЕ ШАХРАЇ!
На Лебединщині почастішали випадки купівлі «фейкових» дров
Знайшовши в соціальній мережі оголошення про продаж дров, лебединці замовляють їх, попередньо надіславши «продавцю» вказану суму передоплати. Внаслідок своєї довірливості деякі мешканці залишаються без товару і без грошей.
Мешканці розповідають, що, знайшовши у соціальній мережі оголошення про продаж дров, деяких з них зацікавлює пропозиція, і вони зв’язуються з автором об’яви за вказаним там номером телефону.
У телефонній розмові, дійшовши згоди та за домовленістю сторін, останні перераховують на вказану банківську картку «продавця» грошові кошти (передоплату) і чекають на доставку «фейкових» дров. Проте замовленого громадяни так і не отримують, а автор оголошення перестає виходити з ним на зв’язок.
Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням користуватися перевіреними Інтернет – ресурсами та не надсилати передоплату за товар. Розраховуйтесь за нього, виключно, під час його отримання.
Але якщо вже так склалися обставини, і ви стали жертвою злочину, негайно телефонуйте до поліції за номером «102» (з мобільного безкоштовно).
Тож будьте розсудливими та обережними у спілкуванні з чужими та незнайомими людьми! Дотримуйтесь цих правил, і вам не доведеться стати жертвою шахрайства!